Ania Klah wygrała World Vision 2020

7
screen z nagrania konkursowego
Ostrowianka Ania Klah zajęła I miejsce w konkursie Eurowizji online - World Vision 2020. To wielki sukces biorąc pod uwagę fakt, że w muzycznej rywalizacji wzięło udział 725 osób z 40 krajów na świecie.

Z powodu pandemii koronawirusa, która dotknęła cały świat, odwołano konkurs Eurowizji, a zamiast niego odbył się World Vision 2020 w wersji online. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych (od 6 do 9, od 10 do 13, od 14 do 17 i od 18 do 75 lat).

CZYTAJ: Wokalista spod Pleszewa i jego kolejny singiel z albumu „Wojownik z miłości”

Do drugiej rundy kwalifikacji międzynarodowe jury wybrało 400 uczestników, do półfinału – 100, a do finału przeszło 48 wokalistów. Wśród nich była Ania Klah. To właśnie jej występ zwrócił uwagę jury i spodobał się najbardziej, co pozwoliło jej na odniesienie zwycięstwa w międzynarodowym konkursie wokalnym. W nagrodę będzie mogła wziąć udział w jednym z wybranych przez siebie festiwali w Europie, które odbędą się w 2021 roku. – Każda z nagród jest dla mnie nowym doświadczeniem oraz docenieniem mojego trudu. Kolejne zwycięstwa dodają mi sił do dalszej pracy. Nie wiem, co przyniesie los, ale marzę, by swoją przyszłość związać ze śpiewem. Jednak stąpając twardo po ziemi jestem nastawiona, by w przyszłości podjąć naukę na studiach medycznych – mówi wokalistka i uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

Trenerem wokalnym zwyciężczyni World Vision 2020 jest wokalistka Magda Durecka. To nie pierwszy sukces młodej adeptki śpiewu. Wcześniej triumfowała zarówno w konkursach międzynarodowych jak i krajowych.

Zobacz występ Ani Klah

Opublikowany przez Armandona Gukasyana Piątek, 12 czerwca 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick