Anegdoty, żarty i błyskotliwe riposty. „Tak jakoś poszło, że wpadłem do czołgu”

2
Janusz Gajos był gościem specjalnym trzeciego dnia 11. Festiwalu Grand Prix Komeda. Ten wybitny aktor spotkał się w Ostrowskim Centrum Kultury z mieszkańcami miasta, dla których kinematografia znaczy coś więcej, niż tylko pożeranie seriali w serwisach streamingowych.

Trzeci dzień 11. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda był niezwykłym czasem dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego zafascynowanych polskiej kinematografii. W Ostrowskim Centrum Kultury mogli spotkać się z Januszem Gajosem – wybitnym aktorem, który wcielił się w dziesiątki ról, wystąpił w setkach sztuk teatralnych, wielu filmach, a ostatnio zaczął przygodę z reżyserią.

Informacja właśnie o zaproszeniu go w charakterze jednego z gości specjalnych tegorocznego festiwalu natychmiast spotkała się z aprobatą mieszkańców żywo zainteresowanych jego pracą.

Podczas głębokiej i wielowymiarowej rozmowy przeprowadzonej z aktorem przez Łukasza Maciejewskiego, dyrektora artystycznego Grand Prix Komeda, wybrzmiało wiele tematów. Tych stricte związanych z twórczością Janusza Gajosa, ale nie brakowało również bardziej intymnych pytań sięgających do głębi oraz źródeł fascynacji sztuką, teatrem i kinem.

Liczne anegdoty, umiejętność skracania dystansu, niezwykły dar nawiązywania kontaktu ze słuchaczami sprawiły, że było to niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników spotkania.

Spotkanie z Januszem Gajosem odbyło się w ramach jednego z pokazów specjalnych zorganizowanych w OCK-u. Filmy w sekcji pozakonkursowej są związane z gośćmi ostrowskiego wydarzenia. Przed spotkaniem z aktorem odbyła się projekcja filmu „Wygrany” w reż. Wiesława Saniewskiego.

SPRAWDŹ PROGRAM 11. FESTIWALU FILMOWEGO GRAND PRIX KOMEDA


Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info są patronami medialnymi tegorocznej edycji festiwalu Grand Prix Komeda.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Super gość … PiS uary go nie lubią bo za inteligentny …. kasia cipochwek i inne badziewia im bardziej odpowiadają … ten sam „poziom” 'Intelektualny”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick