Andżelika Możdżanowska: „Ochrona życia – tak, ale decyzja za kobiety – nie”

12
Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Andżelika Możdżanowska zabrała głos w związku z ogólnokrajowym protestem kobiet, który wybuchł po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. "W swojej działalności kierowała się głównie zasadą: nigdy przeciwko kobietom. Ochrona życia - tak, ale decyzja za kobiety - nie" - napisała na fanapge'u.

Jak podkreśliła, „wyrok TK stawia przed politykami w Sejmie i Senacie RP obowiązek nowelizacji ustawy”. Zaznaczyła jednocześnie, że wyrok, który zapadł, jest dla niej „niezrozumiały”. „Nie mogę tak narzuconych rozwiązań zaakceptować. Jest sprzeczny z moimi poglądami, a przede wszystkim z moją dotychczasową działalnością publiczną” – wyjaśniła.

OGLĄDAJ NA ŻYWO – poniedziałkowy Strajk Kobiet w Ostrowie Wielkopolskim

Jednocześnie podkreśliła, że od lat walczy o to, by głos kobiet był słyszany, „a często decydujący”. Aby miały więcej do powiedzenia w świecie zdominowanym przez mężczyzn, w którym w wielu sytuacjach widać nierówności pomiędzy przedstawicielami obu płci. „Teraz w Parlamencie Europejskim sytuacja i dobro kobiet są dla mnie tak samo ważne. Dlatego pracuję w Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia.
Trudna i bolesna decyzja przyszłej matki, rodziny w obliczu dramatu, a nie narzucony wyrok sądowy!” – napisała, kończąc wypowiedź.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

    • 36
      4

      Jak okręt tonie – trzeba się gdzieś zakotwiczyć – było PSL – jak wygrał PiS – wstąpiło się dooszołomów PIS -e można się w krótkiej perspektywie tonącego PiS gdzieś zahaczyć . . . ? ! Fałsz i obłuda !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick