DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Andrzej Grzyb przewodniczącym sejmowej komisji

Andrzej Grzyb będzie przewodniczył pracom jednej z sejmowych komisji.

W minionej kadencji Sejmu region południowej Wielkopolski miał dwóch ministrów: Marlenę Maląg (minister rodziny i polityki społecznej), a także krótko Katarzynę Sójkę (minister zdrowia). Skład rządu w nowej kadencji na razie nie jest znany, bo tego jeszcze nie sformowano. Na razie wybrano m.in. prezydium Sejmu i Senatu. Poznajemy też przewodniczących pierwszych komisji parlamentu.

Kilka dni temu poinformowaliśmy o tym, że na czele Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych został Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej. We wtorek podano oficjalnie, że Andrzej Grzyb z Polskiego Stronnictwa Ludowego stanął na czele sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Parlamentarzysta w poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w Komisji do Spraw Unii Europejskiej, a także w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. W Komisji Obrony Narodowej wiceprzewodniczącym był natomiast inny poseł z naszego regionu – Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Grzyb startował w październikowych wyborach parlamentarnych 2023 z KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni. Zdobył 29 391 głosów.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz