Androfotogramy, czyli człowiek uchwycony w obiektywie. Prace Filipa i Piotra na ścianach Starej Przepompowni!

0
W czerni i bieli oraz w kolorze, ale na wszystkich króluje człowiek – mowa o fotografiach autorstwa Filipa Tyry i Piotra Żurawskiego, które można podziwiać w Klubie Stara Przepompownia. Przygoda z fotografią u obu zaczęła się nieoczywiście, a trwająca wystawa jest ich pierwszą w życiu. Zdjęcia możecie podziwiać do początku marca! A w marcu przygotowano kolejne ciekawe przedsięwzięcia.

Androfotogramy – taką nazwę nosi wystawa fotografii, którą można od czwartku podziwiać na ścianach Starej Przepompowni. Filip Tyra i Piotr Żurawski to dwójka młodych, ale niesamowicie uzdolnionych fotografów i to właśnie ich prace można podziwiać. – Zaczęło się od tego, że robiłem zdjęcia znajomym podczas spotkań, w życiu codziennym – powiedział nam Filip Tyra. – To się zaczęło bardzo dawno temu i nieoczywiście. Zaczynałem od starych, jednorazowych aparatów. Wywoływanie zdjęć odbywało się w laboratorium, a zdjęcia docierały bardzo często już bez aparatu – dodał Piotr Żurawski.

Filip postawił na zdjęcia w kolorze, z kolei Piotr zaprezentował swoje prace w czerni i bieli. Mają jednak cechę wspólną i są to ludzie. Obaj panowie zdradzili nam, że człowiek to najlepszy model. – Człowiek może zapozować tak, jak się chce, by pasował do zdjęcia – mówił Filip. – Ciało ludzie jest najbardziej plastyczną elementem, który możemy sfotografować – uzupełnił Piotr.

Prace Filipa Tyry i Piotra Żurawskiego zostały zaproponowane przez Michała Trusza, który jest nauczycielem obu fotografów. – Postanowiłam powrócić w tym roku do promowania ludzi młodych, takich z pasjami. Często wystawiamy tu prace ludzi ze sporym dorobkiem artystycznym. Filip robi różne rzeczy i tak samo Piotr, ale uważam, że to się fantastycznie uzupełnia – komentowała Małgorzata Dąbrówka, kuratorka wystawy.

Fotografie można podziwiać do pierwszego czwartku marca. Wtedy nastąpi zmiana, a na ścianach zawisną kolaże Katarzyny Kaczmarek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick