Amfetamina za 80 tysięcy złotych przejęta przez policję

0
Fot. KPP Kępno
Kępińscy policjanci przejęli czarnorynkową amfetaminę o wartości 80 tysięcy złotych. Ponad dwa kilogramy narkotyku znaleziono na terenie jednej z posesji, a dwóch mężczyzn zostało przyłapanych na gorącym uczynku. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Policja nie wyklucza, że w tej sprawie dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Policjanci z Kępna otrzymali informację, że na terenie jednej z posiadłości w Gminie Baranów może być prowadzona produkcja amfetaminy. Ostatecznie, po przeprowadzeniu wstępnych czynności policjanci weszli na teren posesji i zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Baranów. W pomieszczeniu, gdzie przebywał znaleziono blisko 840 gram amfetaminy oraz półprodukty służące do jej produkcji. – Niemal w tym samym czasie, kolejna grupa policjantów, w na jednej z ulicy w Baranowie, zatrzymała drugiego ze sprawców– 29-letniego mieszkańca Baranowa. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony działaniem i ustaleniami policjantów, którzy w jego samochodzie odnaleźli blisko 100 gram amfetaminy – informuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a w toku sprawy okazało się, że amfetaminy jest więcej, a mężczyźni ukryli ją w innym miejscu. Odnaleziono ponad 1700 gram amfetaminy w postaci proszkowej oraz blisko pół litra tzw. „płynnej amfetaminy”, z której można wyprodukować co najmniej 600 gram wysokiej jakości narkotyku w postaci proszkowej.

Dwóch mężczyzn decyzją sądu zostało aresztowanych na trzy miesiące. Policja informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy i może dojść do kolejnych zatrzymań.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick