Alojzy Motylewski wygrał z CRK. Czy to koniec sądowego sporu?

23
Alojzy Motylewski wygrał proces przeciwko ostrowskiej spółce Centrum Rozwoju Komunalnego, która pozwała go w związku ze słowami wypowiedzianymi przez niego podczas jednej z sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w minionej kadencji. Jak mówi były wiceprzewodniczący rady, "dotyczących kłamliwych informacji dostarczanych przez spółkę CRK". Wyrok nie jest prawomocny, ale zanim przedstawiciele spółki zdecydują się, czy odwołać się od tego wyroku, czy nie, muszą otrzymać jego uzasadnienie na piśmie. Do sprawy będziemy więc wracać.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

23 KOMENTARZE

  • Holdikom zlikwidowała Caryca, ale powołała CRK. Chodziło o dokonanie takich zmian, żeby wszystko zostało po staremu, a na dodatek wygrać wybory.

 1. Przecież Rada Miejska poprzedniej kadencji zdecydowała na mocy uchwały o likwidacji CRK. Proces likwidacji się rozpoczął?

  • Tak to już jest, że jak się ślepo wierzy władzy, to się pózniej pisze takie komentarze… Przy tej sprawie (i nie tylko) doradzam własny rozum i poszukiwanie faktów, nie PR i czytanie propagandowej gazetki celem jej ślepego cytowania bez faktów. Samo rozstrzygnięcie tej sprawy (dlaczego taki wyrok) wiele mówi … inteligentnym!

  • Ja tej gazetki, a właściwie gazety (bo przecież jest pokaźnych rozmiarów) nie biorę do ręki, bo przypomina mi Trybunę Ludu w której pisano jak to władze PRL brnęły od sukcesu do sukcesu, żeby w końcu Jaruzelski razem z Wałęsą ten PRL obalił. Poza tym w dzisiejszych czasach nie ma problemu z zakupem papieru toaletowego. A ja na dodatek ogrzewam dom gazem, więc tylko przysparzam śmieci dla ostrowskiego wysypiska za które muszę płacić 18 zł od osoby, podczas gdy w Krotoszynie za przywożone śmieci do Ostrowa płaci się 11 zł.

  • To jest dobre pytanie do mecenasa CRK o proces likwidacji CRK albo do prezydenta miasta bo najprawdopodobniej to prezydent miasta odpowiedzialny jest za wykonanie uchwały Rady. A swoją drogą to pytanie jest do Radnych poprzedniej kadencji bo to ich uchwała sami ją przegłosowali.

 2. Jako Ostrowianin pytam Prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego, na jakim etapie realizacji jest UCHWAŁA Nr LI/586//2018 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 30 sierpnia 2018 roku w sprawie procesu rozwiązania spółki działającej pod firmą Centrum Rozwoju Komunalnego Spółka Akcyjna?

  • Myślisz, że tak łatwo jest wymyślić następną nazwę dla Holdikomu? Uchwała będzie zrealizowana tylko trochę cierpliwości. Ja proponuję następną nazwę np. Ostrowskie Przedsiębiorstwo Produkcji Kurzu.

  • Odczep się od Pani Prezydent. Ona się jeszcze nie otrząsnęła po zabójstwie prezydenta Gdańska. Poza tym teraz ma inne sprawy na głowie bo idzie Wiosna.

 3. Brawo Panie Motylewski! Swoją drogą byłem zniesmaczony ostatnim wystąpieniem radnego Śliwińskiego, który Pana zaatakował po Pana wystąpieniu na Radzie Miejskiej. Dotychczas myślałem, że to tylko taki chłopek roztropek, rzeźnik z zawodu, a tu się okazało jeszcze coś więcej.

 4. Panie radco CRK, no to jakie w końcu były wypowiedzi przewodniczącego Motylewskiego, godne czy niegodne. Czyżby sąd wydał zły wyrok?

 5. A jednak b. Radny i wiceprzewodniczący Rady miasta Pan Alojzy Motylewski miał rację. Urząd miasta generuje w tym poprzez CRK – nieuzasadnione koszty / wystarczy porównać np. koszty Urzędu Miasta z końca Prezydentury Prezydenta Urbaniaka – a obecne koszty utrzymania Urzędu – są porażające – przerosty biurokracji i inne niepotrzebne np. CRK dla swoich ! Szkoda, że nie ma tak skutecznych radnych jak A. Motylewski.

 6. Radni stanowią lokalne prawo, skoro zdecydowali, że CRK ma być zlikwidowane, to dlaczego organ, który prawnie jest zobowiązany do realizacji tej uchwały nie podejmuje kroków i CRK dalej sobie działa?

  • Bolek z Mazowieckim, Tuskiem, Pawlakiem byli za to skuteczni, bo nie dopuścili do lustracji i dekomunizacji w Polsce. Na szczęście Olszewski nie dopuścił do powstania spółek polsko-rosyjskich na terenach po ruskich jednostkach wojskowych i do powstania Nato bis bez udziału USA jak to proponował Wałęsa żeby przypodobać się Rosji

 7. Uznanie dla Pana Motylewkiego za ujawnianie patologi w ostrowskim samorządzie. Dziwi mnie mściwość władz Ostrowa Wlkp za ujawnianie prawdy. Stawia to w złym świetle władze miastA i CRK, jest mi wstyd za takie postepowanie władz miasta
  – jako mieszkańca naszego miasta. Do tego za przegrany proces zapłacą wszyscy mieszkańcy, a nie Pani Prezydent czy Prezes CRK !! Żałosne postepowanie.

  • Ale Aniu i wszyscy mieszkańcy Ostrowa. mam dla Was ważną wiadomość. Lecimy na wycieczkę do Chin! Tzn nie my wszyscy, ale za nasze pieniądze leci nasza reprezentacja z królową na czele. Miejmy nadzieję, że będą się dobrze bawić w naszym imieniu i że nam opowiedzą jak było. Podobno będzie to reprezentacja złożona z najlepszych ostrowian. Więcej szczegółów wkrótce.

  • Jestem zainteresowany wycieczką do Chin. Uważam się za jednego z najlepszych ostrowian. Mam nadzieję, że zostanę zakwalifikowany.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick