Alert RCB! W dzień i w nocy silny wiatr i burze z gradem

2
screen z imgw.pl
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenie drugiego stopnia dla większości regionów Polski w tym dla naszego terenu. Do części mieszkańców został także wysłany alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informujący o burzach z gradem i silnym wietrze, które mogą wystąpić w piątek oraz w nocy z piątku na sobotę.

Istnieje 85-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem i z opadami deszczu, które miejscami mogą wynosić od 20 do 30 mm, a lokalnie do 40 mm na metr kwadratowy. Prawdopodobne są także porywy wiatru do 100 km/h, a lokalnie do 110 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował w tej sprawie ostrzeżenie drugiego stopnia. Objęte nim zostały cztery województwa: wielkopolskie (południe i wschód) i łódzkie. Pierwszy stopień zagrożenia ustalono dla kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i zachodniej oraz północnej części Wielkopolski.

Załamanie pogody przewidywane jest na piątek od 14.00 do 1.00 w nocy z piątku na sobotę.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 2
    6

    Godzina 14 mineła burz nie ma dochodzi 17 burz nie ma… i wy w to wierzycie że coś bedzie? wszystko pójdzie bokiem zapewne… “specjaliści” IMGW co nawet prognoz nie potrafią zapowiedziec

  2. Jak to w Ostrowie. smsy z ostrzeżeniami… Człowiek gromnice w oknie zapaloną wystawi, okna zabite deskami.. Człowiek stoi i czeka.. a tu trochę popada , trochę pogrzmi i tyle z tej wielkiej burzy. Dookoła dachy pozrywane , drzewa połamane.. a w Ostrowie cisza.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick