Alert drugiego stopnia przed silnymi ulewami! Mogą występować podtopienia

0
Fot. pixabay.com
Deszcz nie odpuszcza od niedzielnych godzin wieczornych. Nastąpiła jednak zmiana stopnia alertu z pierwszego na drugi. Objął on m.in. teren południowej Wielkopolski. Przewidywane opady mogą sięgnąć nawet 70 mm. IMGW ostrzega przed możliwymi podtopieniami.

Według prognoz synoptyków to koniec ciepłego lata i nadeszło załamanie pogody. Aktualnie nad Polską przechodzi front, który niesie ze sobą intensywne opady deszczu i burze. IMGW zmieniło stopnień ostrzeżenia m.in. dla terenu powiatu ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kaliskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego i jarocińskiego. Obecnie obowiązuje tu ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnymi ulewami. „Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Od godzin rannych do 12.00 miejscami spadło 30-40 mm opadu. Prognozowana wysokość opadu do końca ważności Ostrzeżenia do 70 mm” – czytamy w komunikacie.

Pomarańczowy alert obowiązuje do godziny 20.00, ale nie jest wykluczone, że zostanie przedłużony, a stopnień ostrzeżenia może zostać podwyższony do trzeciego. Specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed możliwymi podtopieniami.

Fot. IMGW

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick