Aleja gotowa za kilka tygodni. Będzie reorganizacja ruchu

0
Dobiegają końca prace na Alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie. Budowlańcom zostały już do ukończenia ostatnie elementy nowej nawierzchni czy nasadzenia zieleni. - Najgorsze już za nami, czyli roboty podziemne – mówi kierownik budowy. Dodać warto, że mieszkańcy w przyszłości będą musieli przygotować się na kolejne remonty w ramach kompleksowej rewitalizacji miasta.

Przed budowlańcami ostatnie tygodnie pracy na Alei Powstańców Wielkopolskich. Od ubiegłego roku trwają prace na jednej z głównym arterii miasta, w dodatku jednej z najstarszych. Samorząd inwestuje w rewitalizację Alei około 10 milionów złotych pozyskanych jako pożyczkę z funduszu Jessica. – Wcześniej rewitalizację przeszedł rynek i przyległe mu uliczki, na Alei zmodernizowaliśmy też Szkołę Podstawową wraz z budową hali – podsumowuje burmistrz Franciszek Marszałek.

Maksymalnie do połowy listopada wszystko powinno wrócić do upragnionej przez mieszkańców kamienic przy Alei normy. Zmieni się jednak organizacja ruchu, Aleja będzie przede wszystkim drogą jednokierunkową.

Finałem kompleksowej rewitalizacji miasta będą krotoszyńskie Błonie w nowej szacie. Zmieni się właściwie wszystko – od zaplecza sportowego, przez nowe place zabaw, strefę gastronomiczną, aż po odnowione ścieżki pieszo-rowerowe czy dodatkowe nasadzenia roślinne. Błonia są już w rękach wykonawcy inwestycji, która potrwa aż do końca maja 2021 roku. Nowe Błonie będą kosztować ponad 45 milionów złotych, łącznie na rewitalizację samorząd przeznaczył już około 100 milionów złotych.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick