AKF JAR działa. Wydał czwartą część kronik

0
Członkowie Amatorskiego Klubu Filmowego JAR wydali właśnie czwartą część kronik z życia miasta pt. "Jarocin - tu żyję". Wcześniej także w wersji płytowej wydany został film dokumentalny "Podróży do miejsc nakazanych", który oglądać możecie państwo na antenie TV Proart. Amatorski Klub Filmowy JAR powstał w maju 1970 r. z inicjatywy miłośników fotografii Edwarda Misiaka i Józefa Woźniaka.

Głównym celem reaktywacji Amatorskiego Klubu Filmowego JAR było i jest zachowanie wszystkiego co jego członkowie nagrali w latach 70-tych ubiegłego wieku. Do tych, czarnobiałych obrazów, filmowcy postanowili dokręcić nowe, już kolorowe zdjęcia.

Klub wydał właśnie czwartą część kronik z życia miasta pt. “Jarocin – tu żyję”. Także w wersji płytowej wydany został film dokumentalny “Podróży do miejsc nakazanych”, który jest relacją osób wysiedlonych przez Niemców z terenu powiatu jarocińskiego w latach1939 r. – 1941 r. Premiera “Podróży do miejsc nakazanych” odbyła się w jarocińskim kinie Echo, film oglądać można także na antenie TV Proart.

AKF JAR ma już w planach piątą część kronik, ale jak mówi Edward Misiak, materiałów z lat 70 jest już coraz mniej, a to one dla współczesnej widowni tworzą niepowtarzalny klimat tamtych lat.

Amatorski Klub Filmowy JAR powstał w maju 1970 r. z inicjatywy miłośników fotografii właśnie Edwarda Misiaka i Józefa Woźniaka. Działalność AKF JAR przerwał stan wojenny co spowodowało także zarekwirowaniem sprzętu filmowego i zakaz dalszej działalności. Większość stworzonych etiud i kronik zaginęła. Dziś członkowie klubu robią co mogą, aby historia ta nie odeszła w zapomnienie.

Dzięki pomocy udzielonej Muzeum Regionalnemu w Jarocinie przez Lions Club, kroniki poddano obróbce cyfrowej.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick