Akcja Znicz 2019. Policjanci z regionu podsumowują

0
Akcja "Znicz" na drogach całego kraju trwała od 31 października do 3 listopada. Policjanci na polskich drogach czuwali nad bezpieczeństwem zarówno kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów. Przyszedł czas na podsumowanie i jak informują mundurowi z regionu południowej Wielkopolski, długi weekend należał do tych spokojnych. Nie obyło się jednak bez wypadków, kolizji, czy nietrzeźwych kierujących.

CZYTAJ: Wypadek na DW444. Nie żyje kierowca busa

Na terenie powiatu ostrowskiego w ciągu długiego weekendu doszło do pięciu wypadków drogowych, w których rannych zostało siedem osób. – Policjanci odnotowali także 15 kolizji drogowych. W tych dniach zatrzymano także trzech kierowców, który rażąco przekroczyli prędkość oraz dwóch, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

1 listopada w powiecie krotoszyńskim doszło do jednego poważnego zdarzenia, w którym cztery osoby zostały ranne. – Oprócz tego nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń drogowych. Zatrzymano jedynie dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich poruszał się po drodze rowerem, a drugi motorowerem – powiedział asp. Piotr Szczepaniak z KPP w Krotoszynie.

W powiecie ostrzeszowskim nie doszło do żadnego poważnego wypadku. Nie brakowało jednak kierowców na tzw. „podwójnym gazie”. – Odnotowaliśmy dwa wypadki drogowe oraz cztery kolizje. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie pięć osób, które kierowały pod wpływem alkoholu z czego jedna z tych osób prowadziła także pod wpływem działania narkotyków – informuje kom. Ewa Jakubowska z ostrzeszowskiej policji.

Na terenie powiatu jarocińskiego doszło do 13 kolizji i jednego wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. – Nie zatrzymaliśmy natomiast żadnego kierowcy pod wpływem alkoholu – dodaje asp. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

Najspokojniej było w powiecie pleszewskim. Tu funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku, kolizji, ani zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Najpoważniej było w powiecie kępińskim. Tam doszło do aż dwóch śmiertelnych wypadków. Pierwszy z nich miał miejsce 31 października w miejscowości Hanulin. Śmierć poniósł 63-letni obywatel Holandii. Z kolei 2 listopada w miejscowości Lipie samochód osobowy uderzył w drzewo. Zginęło dwóch mężczyzn w wieku 31 i 39 lat. Trzeci z mężczyzn, obywatel Ukrainy został zabrany do szpitala.

Ogólnopolskie statystyki policyjne informują, że podczas tegorocznej akcji „Znicz” doszło do 268 wypadków, w których zginęło 25 osób, a 364 zostały ranne. Dodatkowo mundurowi na polskich drogach zatrzymali 1245 nietrzeźwych kierowców.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick