DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Akcja "Znicz" 2018. Dzisiaj czas powrotów

Dzień powrotów do domów po długim weekendzie to czas wzmożonej pracy policji, która prowadzi Akcję „Znicz”. W jej ramach od kilku dni na drogach całej Polski jest więcej patroli, a funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowców, mierzą prędkość i starają się zadbać o bezpieczeństwo podróżujących.

Warto jednak pamiętać, że żadna liczba policjantów nie zadba o nas lepiej niż my sami. Wystarczy kierować się zdrowym rozsądkiem i przestrzegać kilku podstawowych zasad. Piesi i rowerzyści powinni pamiętać o elementach odblaskowych, przemieszczając się po zachodzie słońca. Mogą one uratować im życie. Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 31 sierpnia 2014 roku, za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Wszystkich Świętych na drogach. Śmierć na cmentarzu, wypadki i pożary [ZDJĘCIA]

Kierowcy natomiast przede wszystkim powinni zdjąć nogę z gazu i być bardziej cierpliwym, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie, ani pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kategorycznie też nie można wsiadać za kierownicę będą pod wpływem alkoholu.

Warto mieć w głowie też statystyki, które na wielu działają lepiej niż apele policji. Podczas tegorocznego listopadowego weekendu zginęło już na drogach trzy razy więcej osób (ponad 20) niż w rok wcześniej.

Akcja „Znicz” potrwa do niedzieli do godz. 22.00.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz