Akcja „Znicz” 2018. Dzisiaj czas powrotów

0
Fot. Pixabay
Dobiega końca długi listopadowy weekend, w trakcie którego Polacy odwiedzają groby zmarłych przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz.

Dzień powrotów do domów po długim weekendzie to czas wzmożonej pracy policji, która prowadzi Akcję „Znicz”. W jej ramach od kilku dni na drogach całej Polski jest więcej patroli, a funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowców, mierzą prędkość i starają się zadbać o bezpieczeństwo podróżujących.

Warto jednak pamiętać, że żadna liczba policjantów nie zadba o nas lepiej niż my sami. Wystarczy kierować się zdrowym rozsądkiem i przestrzegać kilku podstawowych zasad. Piesi i rowerzyści powinni pamiętać o elementach odblaskowych, przemieszczając się po zachodzie słońca. Mogą one uratować im życie. Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 31 sierpnia 2014 roku, za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Wszystkich Świętych na drogach. Śmierć na cmentarzu, wypadki i pożary [ZDJĘCIA]

Kierowcy natomiast przede wszystkim powinni zdjąć nogę z gazu i być bardziej cierpliwym, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie, ani pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kategorycznie też nie można wsiadać za kierownicę będą pod wpływem alkoholu.

Warto mieć w głowie też statystyki, które na wielu działają lepiej niż apele policji. Podczas tegorocznego listopadowego weekendu zginęło już na drogach trzy razy więcej osób (ponad 20) niż w rok wcześniej.

Akcja „Znicz” potrwa do niedzieli do godz. 22.00.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick