Akcja zbierania czapek przerosła ich najśmielsze oczekiwania, więc podzielą się z innymi miastami

0
Fot. fanpage Ostrów - lubimy pomagać
Setki czapek, rękawiczek i szalików trafiło do Ostrowa Wielkopolskiego w ramach akcji pomocy osobom bezdomnym. Obowiązkowa zimowa odzież trafi po weekendzie do Domu Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim oraz do Straży Miejskiej, która rozdystrybuuje odzież wraz z paczkami żywnościowymi wśród bezdomnych, a także do sąsiednich miast, w których również istnieje problem bezdomności.

Paczki przychodziły z całej Polski. Do pomocy włączyli się także seniorzy z Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy szyli czapki. Zaangażowali się mieszkańcy Ostrowa. Spontaniczna akcja zbierania czapek dla bezdomnych ma finał, który przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. – Chcielibyśmy ogromnie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy szyli dla nas odzież z panem Józefem Kozanem na czele, Fundacji Ostrowski Teatr Piosenki, Grupie Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego, patronom medialnym oraz pani prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beacie Klimek, jak i również koordynatorowi ze strony urzędu pani Karolinie Krawczyk – mówią organizatorzy akcji z grupy Ostrów – lubimy pomagać.

W krótkim czasie zebrano kilkaset czapek, rękawiczek i szalików, które na początku przyszłego tygodnia trafią do Domu Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim oraz do Straży Miejskiej, która rozdystrybuuje odzież wraz z paczkami żywnościowymi wśród bezdomnych. – W związku ogromną liczbą zebranej odzieży obdarujemy również sąsiednie miasta, które borykają się z problemem bezdomności – dodaje Szymon Matyśkiewicz, ostrowski pedagog i radny miejski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick