Akcja „Niech wszyscy mają święta” trwa. Do końca nieco ponad tydzień

0
Do 20 grudnia można wspomóc potrzebujących w XIX akcji Telewizji Proart oraz Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego A'Paulo "Niech wszyscy mają święta". W ostrowskich sklepach wystawione zostały specjalne kosze, do których można wkładać żywność długoterminową. Ta trafi przed świętami do osób potrzebujących, przede wszystkim starszych i samotnych.

W sklepach na terenie miasta można spotkać uczniów, którzy służą pomocą. – Już od gimnazjum angażuję się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Robię to przede wszystkim żeby nieść pomoc i żeby potrzebujący nie czuli się w święta samotni – mówi Julia Wojtkowska.

W 31 sklepach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i pobliskich miejscowości można znaleźć kosze z oznaczeniem akcji „Niech wszyscy mają święta”. – Lokalni przedsiębiorcy mogą pomóc potrzebującym z naszego miasta. Z wielką przyjemnością pomagaliśmy i pomagamy teraz. Zarówno ja, jak i moi pracownicy jesteśmy rodowitymi ostrowianami i pomagamy, jak tylko możemy – mówi Arkadiusz Juskowiak, właściciel sieci sklepów z Ostrowa.

LISTĘ SKLEPÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ

Akcja potrwa do 20 grudnia. – Żywność będzie dzielona między parafie i organizacje, proporcjonalnie do liczby osób uprawnionych do otrzymania takiej paczki. Za dystrybucję żywności odpowiadać będą grupy charytatywne działające przy ostrowskich parafiach. Ich członkowie najlepiej wiedzą, do kogo skierować pomoc – mówi Irena Dutkowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick