DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Adam Wasiela powalczy o fotel prezydenta Ostrowa

Podczas piątkowej konferencji prasowej Adam Wasiela oficjalnie ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Adam Wasiela ogłosił, że startuje w nadchodzących wyborach samorządowych i będzie ubiegał się o fotel prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Jest kandydatem niezależnym, ale uzyskał poparcie Trzeciej Drogi.

Na piątkowej konferencji prasowej przedstawił swój program wyborczy, który podzielono na kilka punktów:

 1. Przestrzeń miasta (obrona cywilna i ratownictwo, miejsca parkingowe w Ostrowie).
 2. Sport i kultura (czytelne finansowanie i rozliczanie środków na sport z budżetu miasta, zwiększenie wsparcia na bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży, OCK dla mieszkańców, powrót OCK do dawnych pomieszczeń, wyjście instruktorów z OCK do ludzi).
 3. Gospodarka (odpady, Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, biospalarnia, spółki miejskie i zadłużenie miasta).
 4. Tematy społeczne i oświata (utworzenie funduszu inwestycji oświatowych, działania w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży).
 5. Polityka międzypokoleniowa (udostępnienie amfiteatru do działań międzypokoleniowych, tworzenie działań pokoleniowych przy współpracy z OCK, stworzenie funduszy dla wybitnie zdolnych, tworzenie spotkań międzypokoleniowych, temat starego Kina Komeda).

Adam Wasiela ma 50 lat, urodził się w Ostrowie. Od dekady pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4. Od 2017 roku pełni funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim. Od 20 lat jest także członkiem Stowarzyszenia „Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski”, a od 8 lat jest jego prezesem. Wasiela pełnił także funkcję radnego miejskiego w trakcie 6. kadencji w latach 2010-2014.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • O
  obserwatorka

  piątek, 1 marca, 2024

  Ładnie śpiewa, może być prezydentem. Przy tych długach i wysokich opłatach, prezydent śpiewający może być wyjściem. Lepiej nie będzie, ale przyjemniej. Był radnym, ae nie do końca. Kadencji. Znudził się.

  Odpowiedz
 • O
  Onufry83

  piątek, 1 marca, 2024

  Ludzie mają dość konfliktu na linii Klimek-Paduch, więc mogą na niego zagłosować. Daje alternatywę

  Odpowiedz
  • ...

   piątek, 1 marca, 2024

   Zachowaj czujność: a może ewentualnie przekaże swoje głosy na Klimek ?

   Odpowiedz
   • H
    Heheszek

    piątek, 1 marca, 2024

    Wszystko, byle nie obecny skład.

    Kilka pytań w powietrze odnośnie punktów z programu Pana Kandydata:

    1. Przestrzeń miasta: co z projektem parkingu na boisku byłej szkoły podstawowej nr 4? Czy ten projekt nieskonsultowany z radą osiedla będzie dalej kontynuowany?
    2. Sport i kultura: propozycja czytelnego finansowania sportu jest godna uwagi. Czy jest na to jakiś gotowy pomysł? Czy musimy czekać do „po wyborach” i brać kota w worku? Jakie są główne cele tej polityki?
    3. Gospodarka: czym u diabła będzie biospalarnia? Jakiś nowy pomysł, czy nowa nazwa na spalarnie śmieci w centrum miasta, jako kontynuacja planów władz przeznaczonych do odsunięcia?
    4. Tematy społeczne i oświata – postulaty godne uwagi!
    5. Polityka międzypokoleniowa – tu widać, że to ewidentnie „konik” kandydata. Jest to najbardziej szczegółowo opisany punkt programu. Oczywiście bardzo ważny. Kłopot w tym, że obecnie Pani BK jest ekspertem od mediów i public relations i emisji obligacji. To miasto potrzebuje wsparcia dla biznesu, infrastruktury, rozwiązania problemu śmieci (ale nie spalarnia w centrum czy enigmatyczna, nowa „biospalarnia”), ciepła systemowego, etc.

    Odpowiedz
    • O
     obserwatorka

     piątek, 1 marca, 2024

     Biogazownia to nie biospalarnia. Biogazownia to spalarnia metanu, produkowanego z odpadów. Pani Klimek jakiś czas temu opowiadała o biogazowni. Ale przestała, bo ważniejsze były inne inwestycje. A co do objaśniania programu to uważam, ze najlepsza będzie debata pomiędzy wszystkimi kandydatami. Z możliwościa swobodnego zadawania sobie pytań. Wtedy się okaże jak powierzchowną wiedzę ma prezydent Klimek,.

     Odpowiedz
   • N
    nemo

    piątek, 1 marca, 2024

    Jakie głosy? Każdy ma tylko jeden głos. Tzw. przekazywanie głosów nie istnieje – bo jak to zrobić?

    Odpowiedz
 • P
  pocieszny

  piątek, 1 marca, 2024

  Niezły cyrkus:)

  Odpowiedz
 • P
  pocieszny

  piątek, 1 marca, 2024

  Tylko Klimek która rozwija nasze miasto.

  Odpowiedz
  • O
   obserwatorka

   piątek, 1 marca, 2024

   Na pewno zadłuża, po kokardę. A jak rozwija to widać na dziurawych i brudnych ulicach.

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz