Adam Bodnar w Ostrowie. Czy pomoże odzyskać Bractwu Kurkowemu utracone ziemie?

4
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ponad dwie godziny rozmawiał z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego. Dorośli sami zgłaszali się, by przedstawić swoje sprawy, a młodzież miała możliwość zapisania pytań na kartkach. To pomysł samego Adama Bodnara, który jest świadomy, że wielu uczniów mogłoby się po prostu wstydzić zadać ich publicznie. Rozbieżność tematów była bardzo duża, ale gość nie odmówił odpowiedzi na żadne z nich.

Jednym z uczestników spotkania w ostrowskim Forum Synagoga był Piotr Sitarz, prezes Bractwa Kurkowego w Ostrowie Wielkopolskim, który przedstawił problem dotyczący odzyskania gruntów, które kilkadziesiąt lat temu należały do tej organizacji. Jednak zmiany ustrojowe miały wpływ na to, że utracili je. Mimo kilku rozpraw sądowych i starań w wielu instytucjach państwowych, nie udało się odzyskać ziem. Jak mówił, wychodząc ze spotkania, był zaskoczony faktem, że Adam Bodnar zainteresował się tym tematem i chce się spotkać w Warszawie.

Tematem, który wzbudził spore zainteresowanie był także smog. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich w ostatnim czasie zauważyło znaczący wzrost liczby spraw dotyczących tej kwestii. Problem nie jest obcy mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego, którzy regularnie śledzą odczyty z czujników i nie szczędzą słów krytyki pod adresem władz miasta.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Dużo ziemi ma jak wynika z oświadczenia majątkowego pani prezydent Klimek, to niech sobie Bractwo Kurkowe od niej odkupi.

  2. A ja się nie mogę doczekać kiedy obrońca konstytucji i nadzwyczajnej kasty Jurek Wójcicki albo patriotka Beata Klimek jak ją nazwała i wymieniła jedna z uczennic 8 klasy wśród patrioty Bartoszewskiego i patriotki Agnieszki Holland (o czym powiadomiła szeroką publikę pani Beata na swoim fejsie) zaprosi Różę Thun und Handehoch do mojego ukochanego patriotycznego, antykomunistycznego miasta Ostrowa.

  3. Rzecznik to niech lepiej zajmie się prawdziwymi problemami ludzi pokrzywdzonych przez polskie sądy i niesprawiedliwymi wyrokami sądów. Niech jeździ po miastach tam gdzie ludzie rzeczywiście są pokrzywdzeni i go potrzebują. Z moich obserwacji rzecznik zachowuje się jak celebryta.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick