Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Dotacja udzielana będzie na wymianę źródeł ogrzewania w budynkach mieszkalnych lub lokalach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, polegającą na likwidacji palenisk i zastąpieniu ich przez nowe źródło ogrzewania w postaci:
– podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej;
– ogrzewania gazowego;
– ogrzewania elektrycznego;
– ogrzewania olejowego;
– pompy ciepła.
Dotowane nie będzie:
– pokrycie kosztów demontażu starego paleniska;
– zakup przenośnych urządzeń grzewczych;
– zakup i montaż wkładu kominowego;
– wykonanie prac projektowych;
– pokrycie kosztów eksploatacji źródła ogrzewania;
– wykonanie przyłącza gazowego do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego zakończonego punktem pomiarowym;
– wykonanie przyłącza elektrycznego do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego;
– wykonanie odbioru instalacji gazowej, elektrycznej, kominowej;
– wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w budynkach wolnostojących niebędących budynkami wielolokalowymi lub ich częściach oraz lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielolokalowych.
Właściciele budynków wolnostojących mogą ubiegać się o dotację w wysokości 5.000 zł. W przypadku wniosków dotyczących budynków wielolokalowych lub lokali mieszkalnych będących ich częścią można otrzymać dotację w wysokości 5.000 zł na każdy lokal mieszkalny objęty wnioskiem, w którym nastąpi likwidacja palenisk i trwałe zastąpienie ich przez nowe źródło ogrzewania.
W tym roku w pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski dotyczące budynków wielolokalowych lub lokali mieszkalnych będących ich częścią, a dopiero w dalszej kolejności te dotyczące budynków wolnostojących nie będących budynkami wielolokalowymi.
Radny Wojciech Matuszczak proponował o poszerzenie uchwały również o możliwość montażu nowoczesnych kotłów węglowych 5. klasy, które emitują znacznie mniej zanieczyszczeń niż stare „kopiuchy”. – Wielu mieszkańców nie stać na utrzymywanie ogrzewania gazowego, a np. na moim osiedlu odolanowskim jeszcze długo nie będzie możliwości podpięcia do sieci OZC – dowodził radny.
Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami był jednak przeciwny podobnemu rozwiązaniu i w tym roku mieszkańcy nie otrzymają takiej możliwości.
Nabór wniosków rozpocznie się w pod koniec lutego i potrwa do 31 maja.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz