DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

86 tys. zł dotacji na odnowę sakralnych zabytków

50 tys. zł od wojewódzkiego konserwatora zabytków trafiło do sióstr nazaretanek z Ostrzeszowa. Pieniądze uzupełnią kwotę 119 162 zł, która jest potrzebna na przeprowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkowym epitafium Jerzego Floriana Karsznickiego w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Ostrzeszowie.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Remonty w „Klasztorku” są prowadzone od lipca 2010. W ciągu ostatnich lat udało się zdobyć dofinansowanie m.in. z Unii Europejskiej oraz różnych funduszy, a także od wiernych. Dzięki tym pieniądzom udało się wykonać m.in. częściowy remont elewacji.

Kolejną dotację, także od wojewódzkiego konserwatora zabytków, otrzymała Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Trójcy w Mikstacie. Mowa o 36 192 zł. – Zostaną one przeznaczone na prace konserwatorskie i restauratorskie przy głównym ołtarzu kościoła parafialnego. Całkowity koszt zadania to 80 424 zł – mówi Magdalena Kułak, pełnomocnik starosty ostrzeszowskiego ds. kontaktów z mediami.

Zarówno kościół pw. św. Michała Archanioła w Ostrzeszowie jak i Parafia Świętej Trójcy w Mikstacie zostały wybudowane na przełomie XVII i XVIII wieku. Oba budynki są zabytkami i znajdują się pod opieką konserwatora, który sprawuje pieczę nad tym, by prace nie zaburzyły historycznego charakteru obiektów.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz