86 tys. zł dotacji na odnowę sakralnych zabytków

0
Fot. nazaretankiostrzeszow.pl
Ponad 80 tys. zł dofinansowania otrzymały ostrzeszowskie nazaretanki oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Trójcy w Mikstacie. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace konserwatorskie.

50 tys. zł od wojewódzkiego konserwatora zabytków trafiło do sióstr nazaretanek z Ostrzeszowa. Pieniądze uzupełnią kwotę 119 162 zł, która jest potrzebna na przeprowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkowym epitafium Jerzego Floriana Karsznickiego w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Ostrzeszowie.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Remonty w „Klasztorku” są prowadzone od lipca 2010. W ciągu ostatnich lat udało się zdobyć dofinansowanie m.in. z Unii Europejskiej oraz różnych funduszy, a także od wiernych. Dzięki tym pieniądzom udało się wykonać m.in. częściowy remont elewacji.

Kolejną dotację, także od wojewódzkiego konserwatora zabytków, otrzymała Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Trójcy w Mikstacie. Mowa o 36 192 zł. – Zostaną one przeznaczone na prace konserwatorskie i restauratorskie przy głównym ołtarzu kościoła parafialnego. Całkowity koszt zadania to 80 424 zł – mówi Magdalena Kułak, pełnomocnik starosty ostrzeszowskiego ds. kontaktów z mediami.

Zarówno kościół pw. św. Michała Archanioła w Ostrzeszowie jak i Parafia Świętej Trójcy w Mikstacie zostały wybudowane na przełomie XVII i XVIII wieku. Oba budynki są zabytkami i znajdują się pod opieką konserwatora, który sprawuje pieczę nad tym, by prace nie zaburzyły historycznego charakteru obiektów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick