800 krzaków konopi indyjskich w rękach kaliskiej policji

1
Fot. KMP Kalisz
Ponad 800 krzaków konopi indyjskich o wartości przekraczającej 720 tys. zł zabezpieczyli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Z krzewów można by przygotować 18 tys. porcji narkotyków.

Takiego przechwytu kaliscy policjanci nie dokonali już dawno. Właśnie zabezpieczyli ponad 800 krzaków konopi indyjskich o wartości szacowanej na ponad 720 tys. zł. Na razie nie wiadomo, kto był jej właścicielem. Mundurowi prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Plantacja znajdowała się w lesie na terenie gminy Ceków w powiecie kaliskim. – Funkcjonariusze po sprawdzeniu informacji, ujawnili, że na terenie kompleksu leśnego znajduje się nielegalna uprawa krzaków konopi, które doskonale zamaskowane były wśród drzew i rosły w młodniku sosnowym – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Po przeliczeniu na gotowy produkt, okazało się, że udałoby się uzyskać z zabezpieczonych roślin ponad 18 kg suszu roślinnego. – Wstępne badanie testerem wykazało w zabezpieczonych roślinach obecność substancji narkotycznych tzw. THC. Na obszarze gdzie rosły krzewy, przeprowadzono dokładne oględziny terenu z udziałem technika kryminalistyki. Funkcjonariusze pobrali również próbki roślin do badań laboratoryjnych – dodaje.

To nie pierwsza tego typu akcja w ostatnich tygodniach. Pod koniec lipca także w lesie tej samej gminy policjanci ujawnili niespełna 300 roślin konopi indyjskich, a także kilogram przygotowanego suszu roślinnego. Wartość zabezpieczonych wówczas narkotyków wyniosła 300 tys. zł

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Brawo dzielni stróże prawa! Każde młode pokolenie ciągnie do używek, to akurat obecne będzie musiało zadowolić się dopalaczami bo roślinki pójdą z dymem.100 lat za murzynami

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick