8. Grand Prix Komeda. Rozkład seansów i spotkań na kolejne dni

0
Festiwal filmowy w Ostrowie Wielkopolskim czeka. Wszystkim miłośnikom dobrego polskiego kina przypominamy, że trwa 8. Grand Prix Komeda pełen spotkań z ludźmi kina i seansów filmowych. Podpowiadamy co warto w najbliższych dniach obejrzeć w Kinie Komeda oraz w Ostrowskim Centrum Kultury.

Jeśli ktoś nie zaplanował jeszcze popołudnia – nic straconego. Ten dzień warto spędzić w gronie znakomitych gwiazd polskiego kina, bo już o 17:00 w Ostrowskim Centrum Kultury wyświetlony zostanie konkursowy film „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona z muzyką Antoniego Komasy Łazarkiewicza. Tuż po seansie odbędzie się spotkanie z kompozytorem , ale także z aktorami: Mary Komasą, Łukaszem Simlatem, Anną Radwan, Adamem Woronowiczem. Jeszcze dziś o 20:30 kolejne spotkanie i film. Na scenie OCK rozmawiać będą Olga Chajdas, Eliza Rycembel i Andrzej Smolik. Po tym spotkaniu widzowie zaproszeni zostaną do obejrzenia kolejnego filmu walczącego o Grand Prix Komeda „Nina” w reżyserii Olgi Chajdas z muzyką Smolika.

Czwartek to kolejny ciekawy festiwalowy dzień, poświęcony także najmłodszym fanom filmu. Już przed południem o 10:00 w Kinie Komeda projekt „Komeda Dzieciom” czyli seans filmu „Dzień czekolady” i tuż po nim spotkanie z Katarzyną Zawadzką. Popołudnie w OCK skierowane już będzie dla dojrzałych widzów. Najpierw o 15:00 seans filmu „Kler”, również walczącego o nagrodę za najlepszą muzykę, po projekcji spotkanie z Mikołajem Trzaską i Jackiem Braciakiem. Dalsza część filmowego maratonu to seans „Słodkiego końca dnia” Jacka Borcucha o 18:15 , potem oczywiście dopełnienie filmu czyli spotkanie z reżyserem i kompozytorem muzyki – Danielem Bloomem. O 20:30 przenosiny do klubu Stara Przepompownia, bo tam koncert Soni Bohosiewicz pod hasłem „10 sekretów Marilyn Monroe” i promocja książek Łukasza Maciejewskiego „Aktorki. Portrety” i „Aktorki. Odkrycia”.

Przedostatni dzień festiwalowy to projekcja dwóch festiwalowych – „Fuga” o 18:00 i „Krew Boga” o 20:30 w Ostrowskim Centrum Kultury. Po obu projekcjach spotkania autorskie – po pierwszym filmie z Gabrielą Muskałą i Łukaszem Simlatem, po drugim z Bartoszem Konopką i Jerzym Rogiewiczem. O 22:00 dla wytrwałych widzów OCK przygotowało kino plenerowe na Rynku i film „#WszystkoGra”.

Sobota to już podsumowanie festiwalowych dni i rozstrzygnięcie konkursu Grand Prix Komeda – muzyka polskiego filmu. O 12:00 organizatorzy zapraszają na Spacer ostrowskimi śladami Komedy, start spod kina. O 16:00 w OCK debata pod hasłem „Co z Komedy?” z udziałem m.in. Soni Bohosiewicz, Magdaleny Grzebałkowskiej, Jana A.P. Kaczmarka, Wandy Ziembickiej-Has czy Pawła Brodowskiego. Prowadzi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasza Maciejewski. Wielki finał i wręczenie nagród festiwalowych o 19:00 w OCK. Galę poprowadzi Agnieszka Szydłowska, a na finał zagrają L.U.C. And Rebel Babel Film Orchestra. O 22:00 na Rynku kolejny seans w ramach kina plenerowego, a zobaczymy film pt. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick