8. Festiwal Filmowy „Grand Prix Komeda”. Znamy pierwsze szczegóły

0
„Program jest już gotowy, lista gości dopięta i prawdziwie imponująca” - zapowiada ósmą edycję Festiwalu Filmowego „Grand Prix Komeda” w mediach społecznościowych Łukasz Maciejewski. Wiemy już, że festiwalowe filmy w Ostrowie Wielkopolskim zobaczymy w dniach od 2. do 9. czerwca, a wspomniany Maciejewski ponownie będzie dyrektorem artystycznym wydarzenia.

– Odkrywanie festiwalowych tajemnic rozpoczynam, jakże by inaczej, od Krzysztofa Komedy! – pisze na Facebooku Łukasz Maciejewski. Od ubiegłego roku formuła festiwalu zakłada, że w programie festiwalu pojawia się jeden tytuł z filmografii Krzysztofa Komedy, który prezentowany jest w wyjątkowej atmosferze, czyli z wprowadzeniem filmoznawczym i spotkaniem z twórcami. W ubiegłym roku emitowano „Barierę” Skolimowskiego, o której opowiadał osobiście Jan Nowicki. – W tym roku pokażemy zaś „Prawo i pięść” Jerzego Hoffmana z 1964 roku z pamiętną piosenką Komedy i Agnieszki Osieckiej „Nim wstanie dzień” – zapowiada dyrektor artystyczny festiwalu. Gościem w Ostrowskim Centrum Kultury będzie odtwórczyni roli Janki w tymże filmie, Ewa Wiśniewska.

Kolejnym nowym pomysłem festiwalowym ma być pokaz mało znanych partytur Krzysztofa Komedy do animacji Mirosława Kijowicza. W czerwcu podczas „Grand Prix Komeda” będą wyświetlane jego filmy, takie jak „Uśmiech”, „Rondo”, „Sztandar”, „Klatki” i „Wiklinowy kosz”. Do wszystkich muzykę komponował Komeda.

O kolejnych szczegółach będziemy informować na bieżąco na portalu wlkp24.info oraz w telewizji Proart w programie „Zwiastun filmowy”, jako patroni medialni festiwalu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick