75-latek zatruł się czadem. Tragedia w gminie Krotoszyn

0
Fot. PSP Krotoszyn
Nie żyje 75-latek, który zatruł się tlenkiem węgla na skutek nieszczelności pieca kaflowego. Do tragedii doszło w Świnkowie w gminie Krotoszyn. Mimo szybkiego przybycia służb nie miejsce, życia mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Ze zgłoszenia, które dotarło do krotoszyńskich strażaków wynikało, że w jednym z domów w Świnkowie doszło do zadymienia, a w środku ma znajdować się jedna osoba. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce potwierdzili, że w środku leży nieprzytomny mężczyzna. – Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ewakuowali osobę poszkodowaną na zewnątrz, gdzie po stwierdzeniu braku parametrów życiowych przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Po dotarciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego w wyniku przeprowadzonych badań przez personel medyczny odstąpiono od dalszej resuscytacji. Niestety na ratunek było za późno, funkcji życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić – informuje st. kpt. Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie.

Piec wygaszono i przystąpiono do wietrzenia domu oraz pomiaru obecności trujących gazów. – W pierwszej fazie działań mierniki wskazywały wysokie wartości świadczące o obecności tlenku węgla, kolejne pomiary wykonane przez ratowników przy otwartych oknach wskazały niższe wartości stężenie tlenku węgla, które stopniowo osiągnęły wartości zerowe – dodaje Patryas.

Na miejsce dotarli także krotoszyńscy policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick