70. Turniej o Łańcuch Herbowy – żużlowe święto w Ostrowie

5
materiały organizatora
O 11.00 spotkanie zawodników Arged Malesy z kibicami, o 13.40 prezentacja, a o 14.00 pierwszy bieg 70. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Niedziela dla mieszkańców miasta i okolic będzie stała pod znakiem speedwaya. Szczegóły na wlkp24.info.

Niedziela będzie sportowym świętem dla kibiców żużla. Arged Malesa Ostrów wystawi 8 zawodników w 70. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. To najstarszy turniej w Polsce, który zawsze przyciąga kibiców rządnych emocjonujących biegów na Stadionie Miejskim.

Nie inaczej będzie tym razem. Fani „czarnego sportu” już odliczają godziny do rozpoczęcia tego ważnego wydarzenia kończącego niejako ściganie na ten rok.

O 11.00 sympatycy ostrowskiej drużyny będą mieli okazję spotkać się z żużlowcami i porozmawiać z nimi. Kto wie, może znajdzie się też czas na wspólne zdjęcia i autografy. Godzina dla kibiców odbędzie się w sali konferencyjnej (I piętro, trybuna główna) na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Będzie to preludium do najważniejszych wydarzeń niedzieli. Prezentacja przed 70. Turniejem o Łańcuch Herbowy ma się rozpocząć o 13.40, a 20 minut później z linii startu ruszą zawodnicy wytypowani do pierwszego biegu.

W turnieju wezmą udział żużlowcy niezwykle doświadczeni, którym przyjdzie rywalizować ze znacznie młodszymi. Ci ostatni dopiero zdobywają szlify na krajowych torach. W stawce nie zabrakło gorących nazwisk począwszy od triumfatorów poprzednich edycji, jak Fredrik Lindgren (2013), Grzegorz Walasek (2018), Sebastian Szostak (2020) i Wiktor Przyjemski (2021) po niezwykle utalentowanych juniorów, jak zaledwie 16-letni Oskar Paluch.

Zeszłoroczny triumfator jest w formie. Właśnie wygrał ostatni w tym sezonie Turniej Zaplecza Kadry Juniorów, który rozegrano w Lublinie. Deptał mu po piętach Jakub Krawczyk, który był trzeci. Dwudniową rywalizację Krawczyk zakończył natomiast tuż za podium, bo na czwartym miejscu.

Lista startowa uległa pewnej korekcie. Luke Becker zastąpi w niedzielę Matiasa Nielsena. Amerykanin (reprezentant Orła Łódź) może pochwalić się dużym sukcesem. Został bowiem wybrany najlepszym zawodnikiem U-24 spośród sportowców rywalizujących w eWinner 1. Lidze Żużlowej.

Arged Malesę Ostrów będą natomiast reprezentować: Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk, Grzegorz Walasek, Jakub Poczta, Oliver Berntzon, Tomasz Gapiński, Kacper Grzelak i Nicolai Heiselberg.

Początek rywalizacji o Łańcuch Herbowy o 14.00 na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Lista startowa 70.Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

 1. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów)
 2. Fredrik Lindgren (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)
 3. Norbert Kościuch (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź)
 4. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
 5. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów)
 6. Oskar Paluch (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 7. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów)
 8. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 9. Luke Becker (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź)
 10. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów)
 11. Oliver Berntzon (Arged Malesa Ostrów)
 12. Sam Masters (Metalika Recyckling Kolejarz Rawicz)
 13. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów)
 14. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)
 15. Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów)
 16. Nicolai Heiselberg (Arged Malesa Ostrów)
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. Ty dokładny a gdzie jest błąd bo twój komentarz nie różni się tytułem podanym artykule przecież pisze że w Ostrowie. Proponuję mniej picia alkoholu będziesz trzeźwo myśleć,😂

 2. Walasek 5 pkt 12 miejsce facet który ma 46 lat wszystko w d……. jeszcze ma jeździć w przyszłym sezonie w Ostrowie takie rzeczy to tylko możliwe w Ostrowie…..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick