7. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy. Pierwsze karty odkryte

2
Tylu znamienitych gości, ilu odwiedzi Ostrów Wielkopolski na początku czerwca, to miasto nie widziało już dawno. Wszystko za sprawą Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy, który już po raz siódmy zagości w Ostrowskim Centrum Kultury. W poniedziałek na konferencji prasowej poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących imprezy.

Organizatorzy 7. Festiwalu Filmowego stopniują napięcie i nie chcą odkrywać wszystkich festiwalowych kart. Podczas konferencji prasowej w Ostrowskim Centrum Kultury dyrektor artystyczny festiwalu, a zarazem krytyk filmowy Łukasz Maciejewski podkreślał, że współtworzy wydarzenie wyjątkowe w skali całej Polski. A ta wyjątkowość polega na sprofilowaniu tematyki festiwalu – ten w Ostrowie zakotwiczony jest w muzyce filmowej.

Tegoroczna edycja nieco różni się od poprzednich. W festiwalowych zmaganiach w szranki stanie tylko 7 filmów, a nie jak dotąd kilkanaście. Zostaną też wręczone aż trzy nagrody: wyróżnienie w konkursie głównym, za całokształt twórczości oraz nagroda publiczności.
Wśród gości tegorocznego festiwalu można wymienić takie nazwiska jak: Tomasz Lach, Jowita Budnik, Joanna Kos-Krauze czy Wojtek Mazolewski.

Festiwalowi będzie towarzyszyć także wiele imprez: m.in. promocje książek, warsztaty plastyczne i gra miejska. 7. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbędzie się w dniach 2-9 czerwca 2018 r.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. a na czym mają polegać te zmiany? goście byli co roku, filmy były co roku, muzyka byłą co roku więc to chyba trochę ściema panowie z tymi wielkimi zmianami 🙂

  2. A będzie na zaproszenie Mateckiej antypolska reżyserka Holland. I czy będzie można znów obejrzeć antypolskie filmy np. Pokłosie, Ida, Nasi ojcowie i matki, Cicha noc?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick