6,5 tony darów dla uchodźców. Konwój dotarł z niemieckiego powiatu Sonnenberg

0
6,5 tony darów dotarło do magazynu, który zlokalizowany jest w ZSP Centrum Kształcenia Praktycznego w Przygodzicach. Dary zostaną oczywiście przekazane uchodźcom z Ukrainy, a dotarły z niemieckiego powiatu Sonnenberg, partnera powiatu ostrowskiego.

Wśród darów znalazła się oczywiście żywność o długim terminie ważności, środki higieniczne dla kobiet i dzieci, kołdry, poduszki, a nawet sucha karma dla zwierząt. Konwój z ponad sześcioma tonami darów dotarł dzisiaj z niemieckiego powiatu Sonnenberg do ZSP Centrum Kształcenia Praktycznego w Przygodzicach. Tam znajduje się magazyn, gdzie dary będą sortowane. – W każdym samorządzie na terenie powiatu ostrowskiego dzieje się wiele i dziać się będzie. Oczywiście Ostrów Wielkopolski tutaj przoduje. Każda z gmin jednak robi co w jej mocy, by zorganizować pomoc. Ostatnio otrzymałem także polecenie od wojewody, by zagospodarować kolejne 150 miejsc dla uchodźców i zostały one rozdzielone na poszczególne gminy – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Zbiórka darów była propozycją starosty niemieckiego powiatu Sonnenberg. Zwrócił się z apelem do mieszkańców. – Efekt przerósł moje oczekiwania. Zebraliśmy 6,5 tony darów, które przywieźliśmy do Przygodzic sześcioma samochodami – powiedział Jurgen Koepper.

Zebrane dary zostały także w powiecie Sonnenberg, gdzie znajduje się 270 uchodźców. Jednocześnie niemiecki starosta zaznaczył, że są gotowi przyjąć grupę kolejnych 50 osób, które dotrą zza wschodniej granicy. – Wtedy naszym zadaniem będzie zorganizowanie transportu, by dowieźć te osoby do Niemiec – dodaje Rajski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick