57-latek pędził 150 km/h w terenie zabudowanym

1
57-letni kierowca, który jechał z prędkością 150 km/h w terenie zabudowanym, trafił w ręce policji. Ostrowscy mundurowi zatrzymali pirata drogowego na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. Odczyt z wideorejestratora jednoznacznie stwierdził, że kierowca toyoty straci prawo jazdy.

Utratą prawa jazdy, mandatem oraz 10 punktami karnymi zakończył się rajd 57-letniego mężczyzny, który pędził z prędkością 150 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zarejestrowali jego „podróż” fotoradarem i kierowca nie uniknie kary. – Kierowcą był mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna nie dostosował prędkości do obowiązujących przepisów i stracił prawo jazdy – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – Jednocześnie apelujemy do kierowców o spokojną i rozsądna jazdę, respektowanie obowiązujących przepisów i zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – dodaje.

Choć ostrzeżeń nie tylko w formie ustnej, ale także w postaci tragicznych zdarzeń drogowych nie brakuje, nadal wiele osób łamie prawo narażając zarówno swoje życie, jak i innych uczestników ruchu. – Kierowcy, którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów – podkreśla rzeczniczka policji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. „Odczyt z wideorejestratora jednoznacznie stwierdził…” – a kto to jest ten odczyt, który tak jednoznacznie stwierdza?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick