DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

500+ na każde dziecko. Od 1 lipca można składać wnioski drogą elektroniczną

Program 500 plus na drugie i kolejne dziecko w rodzinie działa od kwietnia 2016 roku. Od tamtego czasu polski rząd wydaje rocznie około 70 miliardów złotych na to świadczenie. Od 1 lipca wchodzi w życie kilka zmian odnośnie wypłaty 500 plus. – Główną zmianą po nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci jest brak kryterium dochodowego na pierwsze dziecko. Zniesiony został też wymóg zasądzenia alimentów – mówi Daria Sobańska, p.o. kierownika działu świadczeń rodzinnych w ostrowskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Chodzi m.in. o to, że np. rodzic samotnie wychowujący dziecko nie musi pobierać alimentów od byłego współmałżonka, by 500 plus na dziecko otrzymać.

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać świadczenie na pierwsze i kolejne dziecko? Przede wszystkim złożyć wniosek – od 1 lipca drogą elektroniczną – za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia, strony internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej lub przez PUE ZUS.

Tradycyjne, papierowe wnioski będzie można złożyć dopiero za miesiąc, od 1 sierpnia. W Ostrowie Wielkopolskim w dwóch miejscach – siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz biurze obsługi interesanta w urzędzie miejskim.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz