5 lokalnych samorządów z dofinansowaniem na deszczówkę!

2
Ostrowski, kaliski oraz ostrzeszowski samorząd znalazły się na liście z dofinansowaniem na deszczówkę. Dofinansowanie na projekty otrzymały także Gmina Odolanów oraz Nowe Skalmierzyce. Pieniądze pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego. Pula pieniędzy wyniosła blisko milion złotych, a połowa kwoty trafiła do południowej Wielkopolski.
Urząd Marszałkowski przeznaczył ponad 900 tysięcy złotych dla samorządów lokalnych na ten cel. Jednymi z beneficjentów stali się Ostrów Wielkopolski oraz Ostrzeszów. Jeśli chodzi o pierwsze miasto, kwota dofinansowania wyniosła 49 813 złotych i zostanie przeznaczona na budowę zbiornika retencyjnego przy Przedszkolu nr 3 Jaś i Małgosia przy ulicy Świetlicowej. „To bardzo dobra informacja, ponieważ inwestycja ta wpłynie na zmniejszenie zużycia wody z wodociągów miejskich, odciąży kanalizację deszczową, i pozwoli na ograniczenie kosztów za rachunki zużywania bieżącej wody do podlewania terenów zielonych wokół przedszkola. Równie ważny jest jednak aspekt edukacyjny tego zadania, które mam nadzieję pozytywnie wpłynie na świadomość ekologiczną dzieci w zakresie oszczędności wody przeznaczonej do spożycia, czy racjonalne gospodarowania wodą opadową. Uczmy się dbać o naszą planetę od najmłodszych lat!” – informuje Beata Klimek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.
Swoim dofinansowaniem pochwalił się także ostrzeszowski samorząd, który otrzymał blisko 85 tysięcy złotych. Kwota zostanie podzielona mniej więcej na pół i przeznaczona na dwa projekty. W Sołectwie Olszyna ma powstać zbiornik, którego celem będzie zebranie wody opadowej z sali wiejskiej do wykorzystania m.in. na utrzymanie boiska przy placu zabaw. Drugie miejsce to Przedszkole nr 5.„Cel to zebranie wody opadowej z budynku Przedszkola i Żłobka do wykorzystania w utrzymaniu terenu zabaw i rekreacji przy obu placówkach” – pisze Patryk Jędrowiak.
Na liście lokalnych samorządów, które także otrzymały dofinansowanie znalazły się:
 • Miasto Kalisz – 40 500 zł.
 • Gmina Odolanów – 26 565 zł.
 • Gmina Odolanów – 25 366 zł.
 • Gmina Nowe Skalmierzyce – 49 993 zł.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

 1. Na liście lokalnych samorządów, które także otrzymały dofinansowanie znalazły się:

  Miasto Kalisz – 40 500 zł.
  Gmina Odolanów – 26 565 zł.
  Gmina Odolanów – 25 366 zł.
  Gmina Nowe Skalmierzyce – 49 993 zł.
  a Ostrów Wielkopolski?

  • Informacja o Ostrowie Wielkopolskim i Ostrzeszowie jest we wcześniejszej części tekstu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick