DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

48-latka nie trafi do więzienia. To koniec śledztwa w sprawie zabójstwa w Kobylej Górze

Prokuratura umarza śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa, do którego doszło w kwietniu 2023 roku w Kobylej Górze.

Dramat rozegrał się dokładnie 20 kwietnia 2023 roku. Członek rodziny odnalazł nieprzytomną 47-letnią wtedy kobietę oraz ciała dzieci w wieku 9 i 13 lat. Reanimacja kobiety podjęta przez ratowników powiodła się i została ona przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Kaliszu. Prokuratura prowadziła postępowanie w sprawie zabójstwa. Prokurator usłyszała wtedy zarzut zabójstwa dwóch córek. Jedną z dziewczynek udusiła, drugiej zadała kilkadziesiąt ciosów nożem.

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, ale nie potrafiła wyjaśnić motywów swojej zbrodni. Powołany zespół psychiatrów przeprowadził obserwację kobiety i stwierdzono, że 47-latka nie była poczytalna w momencie popełnienia przestępstwa. Po ponad roku od tragedii, prokuratura poinformowała, że śledztwo zostało umorzone. – Wobec kobiety zastosowano środek zabezpieczający w postaci pobytu w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym, celem stosownego leczenia. Z uwagi na stwierdzone choroby zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że w przyszłości mogłaby się dopuścić wysoce szkodliwego społecznie przestępstwa – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

48-letnia obecnie kobieta przebywa obecnie w placówce medycznej aresztu śledczego w Szczecinie. Wniosek o skierowanie jej do zakładu psychiatrycznego został skierowany do Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz