43-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem

1
Fot. KPP Jarocin
Nawet dwa lata więzienia grożą 43-letniemu mieszkańcowi Jarocina, który usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mowa o owczarku niemieckim, którym miał się opiekować, a skazał go na walkę o przetrwanie "rażąco zaniedbując czworonoga".

Owczarek niemiecki został znaleziony w pustostanie na terenie Brzostowa w powiecie jarocińskim. Pracownicy Schroniska dla Zwierząt w Radlinie poprosili policję o pomoc przy zabraniu zwierzęcia. Miało to miejsce 30 września. Jak dowiedzieli się policjanci,

Według przekazanych mundurowym informacji, zwierzę miało tam przebywać od około dwóch lat i w tym czasie pozbawione było opieki oraz leczenia. – Widok psa zastanego na miejscu nie pozostawiał złudzeń. Zaniedbany owczarek niemiecki żywiony był sporadycznie, nie miał dostępu do wody a dodatkowo jego uszy zaatakowała choroba – mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego mężczyznę. 43-latek miał otrzymać psa o imieniu Drago od kolegi – jak informują mundurowi – w celu zapewnienia mu należytej opieki. Rzeczywistość wyglądała jednak zdecydowanie inaczej. – Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad zwierzęciem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2 – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Chciałbym uspokoić wszystkich oprawców i sadystów którzy znęcają się nad zwierzętami – w Polsce takie wyroki w większości kończą się zawiasami. ;/

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick