32 nowe mieszkania „Dla Systematycznych”. Dla kogo i kiedy złożyć wniosek?

11
Pięć bloków już stoi, kolejne dwa są właśnie w budowie, do końca kadencji samorządu Ostrowa Wielkopolskiego budynków mieszkalnych wielorodzinnych ma być łącznie 10, a cały projekt Ostrowskiego Przyjaznego Programu Dla Systematycznych zakłada utworzenie osiedla 12 bloków. Dziś symbolicznie wmurowano akt erekcyjny pod powstające przy ulicy Klasztornej w Ostrowie bloki, które buduje Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Symboliczny akt erekcyjny wmurowany, a prace ruszyły już kilka tygodni temu. Budowa dwóch kolejnych bloków przy ulicy Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim potrwa dokładnie rok. Ale już po 20. listopada ruszy nabór wniosków o mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu Dla Systematycznych. – Mieszkania są dedykowane mieszkańcom po 40. roku życia, którzy często nie mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu w banku. My robimy to poniekąd „w imieniu” mieszkańców – mówił dziś na oficjalnym rozpoczęciu budowy Zenon Musialski – prezes MZGM, spółki realizującej projekt.

MZGM w imieniu miasta wybudował już 5 bloków, jeden w kadencji 2010-2014 i cztery w kadencji obecnej prezydent miasta. W bieżącej kadencji 2018-2023 samorząd chce wybudować łącznie 5 bloków. Docelowo całe osiedle ma ich liczyć 12. W budynkach dostępne są mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Istotą programu Dla Systematycznych jest możliwość dojścia lokatorów do pełnoprawnej własności mieszkań. – Najważniejsze dla nas jest to, że na parterach bloków mamy mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi prezydent Beata Klimek.

Mieszkania przyznawane są drogą losowania. To według samorządu najsprawiedliwsza forma, bo lista osób chcących zamieszkać w blokach Dla Systematycznych jest zawsze znacznie dłuższa niż liczba mieszkań. W drugiej połowie listopada ruszy nabór wniosków w MZGM, a koniec stycznia 2020 roku to wstępna data losowania. Kryteria, jakie trzeba spełnić, by otrzymać mieszkanie to przede wszystkim konieczność zameldowania w Ostrowie Wielkopolskim czy spełnienie odpowiedniego kryterium dochodowego.

MZGM na dwa powstające właśnie bloki wyda 6 milionów złotych, w każdym budynku znajdzie się 16 mieszkań, łącznie 32. Utworzony zostanie także parking, a miasto planuje także w przyszłym roku pobudować drogę dojazdową do osiedla. Szczegółów dotyczących składania wniosków o mieszkania udziela ostrowski MZGM.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. 6
    1

    kryterium dochodowe ale parkin na Audi Bmw i Mercedesy to konieczność jakżeby inaczej a te kryteria to niewiedza czy tajemnica a może trzeba rozmawiać w cztery oczy

  2. Współpracowałem z ta firma nie raz w mieście sąsiedzkim bardzo fajna ekipa w przeciwieństwie do inwestora firma NATBUD jest przynajmniej słowna .😉

  3. Czy to prawda, że mieszkanie około 50 metrów kwadratowych, na 30 lat rata 800 zł i czynsz 300 zł. Czyli 1100 zł + doliczyć media to jakiś chyba zart.. te mieszkania wychodzą bardzo bardzo drogo..

  4. Czy jest taki ktoś jak korektor, który czyta tekst przed wydrukowaniem, raczej nie bo inaczej takich niedorzeczności by nie było. Wklejam oryginalny wątek Mieszkania są dedykowane mieszkańcom po 40. roku życia, którzy często nie mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu w banku.
    Myślę że po 40 roku życia jest już jakaś stabilizacja finansowa?!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick