DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

32-latek znęcał się nad żoną. Otrzymał policyjny nakaz opuszczenia mieszkania

Wszystko zaczęło się od interwencji policjantów z Krotoszyna, którzy zostali wezwani do jednego z mieszkań, gdzie istniało podejrzenie stosowania przemocy wobec kobiety ze strony jej męża. – Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, mundurowi uznali za zasadne zastosować wobec 32-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Mężczyzna w obecności policjantów opuścił mieszkanie i został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w celu wytrzeźwienia – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

32-latek został zakwalifikowany, jako sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia domowników. Po wydaniu przez policjantów nakazu, musi on bezzwłocznie opuścić miejsce zamieszkania na najbliższe 14 dni, ale może zostać przedłużony na wniosek osoby dotkniętej przemocą. – W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu policjanci są zobligowani do co najmniej trzykrotnego sprawdzenia, czy są one respektowane. Za niestosowanie się osoby do wydanego przez Policję zakazu lub nakazu, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia – dodaje asp. Szczepaniak.

Obowiązujące przepisy weszły w życie 30 listopada 2020 roku.

Napisz do autora

Komentarze (2)
  • JK
    Jarek K

    piątek, 1 kwietnia, 2022

    O ja pierdziele … Tworzący ten przepis naprawdę myślał że po 14 dniach zakazu zbliżania się do mieszkania koleś wróci i będzie kochającym mężem łagodnym jak baranek ?? Coraz bardziej przetaza mnie głupota tworzących te przepisy.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz