31 zarzutów dla 17 podejrzanych w związku z głośną akcją CBŚP

0
31 zarzutów m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, brania udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych o łącznej ilości 27 kilogramów amfetaminy, 297 tabletek ecstasy i 300 gramów marihuany.

Jest to dalszy ciąg sprawy związanej z szerokozakrojoną akcją Centralnego Biura Śledczego Policji, które 16 maja na polecenie prokuratora zatrzymali 14 osób oraz przeszukali 21 mieszkań i pomieszczeń użytkowych. W tej chwili prowadzone jest śledztwo przeciwko 17 mieszkańcom Kalisza i Ostrowa Wlkp. Są oni podejrzewani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu obrót substancjami odurzającymi i psychotropowymi.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

– W jednym z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim policjanci odkryli uprawę konopi wyposażoną w profesjonalny sprzęt, gdzie rosło kilkadziesiąt krzewów. Przesłuchani w charakterze podejrzanych usłyszeli łącznie 31 zarzutów m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, brania udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych poprzez ich posiadanie, nabywanie i sprzedaż, w łącznej ilości ponad 27 kilogramów amfetaminy, 297 szt. tabletek ecstasy i 300 gramów marihuany – mówi Maciej Meler, rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Pięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące, ponieważ wobec nich pojawiła się obawa matactwa. – Wobec pozostałych zastosowano środki wolnościowe w tym w dwóch przypadkach poręczenia majątkowe w kwocie 20.000 zł – dodaje rzecznik.

ZOBACZ TEŻ: Wielka akcja CBŚP w Kaliszu i Ostrowie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick