300 plus na Dobry Start. Studencie, nie licz na pieniądze

6
Ponad 2 tys. wniosków złożyli mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w ramach dofinansowania wyprawki szkolnej w tzw. projekcie "300 plus". Gdzie można oddać dokumenty i o ile godzin dłużej pracuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, by dla każdego znaleźć czas?

Od miesiąca wnioski można składać przez internet, a od kilku dni w tradycyjnej, papierowej formie. Mowa o rządowym programie Dobry Start, w ramach którego rodzice uczniów mogą ubiegać się o 300 złotych. Będą one mogły być wydane na skompletowanie wyprawki szkolnej.

Rodzice uczniów cieszą się z zastrzyku gotówki, bo – jak mówią – przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego każdy grosz się przyda. Ułatwieniem dla nich jest fakt, że na jednym wniosku można zawrzeć prośbę o pieniądze dla pięciu uczących się dzieci.

 

Zainteresowanie jest duże. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim od 1 lipca drogą elektroniczną wpłynęło ponad 2 tys. wniosków o 300 złotych dla ucznia. Od początku sierpnia można składać podania także w formie papierowej. Tych wpłynęło już w Ostrowie około 400. W Krotoszynie urzędnicy szacują, że około 5,5 tys. dzieci może skorzystać ze świadczenia 300 złotych dla ucznia.

Ważną informacją jest to, że świadczenie w programie Dobry Strat nie przysługuje dzieciom rozpoczynającym przygotowanie przedszkolne, tak zwaną „zerówkę” prowadzoną przez szkołę, osobom uczącym się w szkołach dla dorosłych oraz studentom.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 300 plus na wyprawkę przysługuje wszystkim uczniom do 20 roku życia oraz uczniom niepełnosprawnym do 24. roku życia.Z wyprawki będą mogli skorzystać również uczniowie, którzy ukończyli odpowiednio 20. i 24. lata pod warunkiem, że w tym samym roku kalendarzowym rozpoczną rok szkolny.
    Czyli studentom nie ??!!
    Czy tytuł to hejt ?????????????????????????????

  2. Jakby pan Tusk był premierem i nie była by łamana konstytucja to pewnie by po 600 zł dawali nie to co te złodziejskie pisiory

    • 8 lat rządzili i jakoś przez ten czas nic nie dali a czasu mieli wystarczająco dużo żeby dac cos społeczeństwu a nie tylko napychać swoje portfele

  3. Kiedy zrozumiecie, że rząd nie ma swoich pieniędzy? Żeby dac, musi wziąć. I weźmie, np. W cenie masła, mleka, czy czekolady. Dostaniecie 300, wydacie dużo więcej w podatkach.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick