300 metrów powierzchni i dwa miliony złotych. Szkoła w Wysocku Wielkim zmodernizowana

3
Po rocznej modernizacji zespół szkolno-przedszkolny w Wysocku Wielkim zyskał nowe sale lekcyjne, pokój nauczycielski, a uczniowie mogą korzystać z nowych łazienek czy szatni. Gmina Ostrów wydała na ten cel dwa miliony złotych. Władze gminy oficjalnie odebrały gotową inwestycję.

Placówka została powiększona o około 300 metrów kwadratowych. Jej rozbudowa była konieczna po przeprowadzonej w 2017 roku reformie edukacji. Jak w wielu polskich szkołach, także w tej w Wysocku Wielkim pojawiły się problemy lokalowe. – Pokój nauczycielski musieliśmy zabrać na sale lekcyjną. Istniejące już sale dzieliliśmy, by pomieścić wszystkie dzieci – tłumaczy dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysocku Wielkim, Alicja Wawrzyniak.

Teraz uczniowie zyskali nowe sale lekcyjne, szatnie, w których mogą zostawiać swoje okrycia wierzchnie, pedagodzy pokój nauczycielski, nowy jest także sekretariat i gabinet dyrektora. – Budynek musiał zostać dopasowany architektonicznie do istniejącej zabytkowej części. Dlatego składa się z dwóch brył. Jedna ma dach spadowy i druga, mniejsza z płaskim dachem, która nawiązuje np. do sali gimnastycznej – informuje Piotr Kuroszczyk, wójt Gminy Ostrów Wielkopolski.

Otwarcie nowej części szkoły zbiegło się z powrotem wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej w szkolnych ławkach. – Dzieci jak przyszły, były zachwycone nowym budynkiem. Najbardziej podobała im się ta jasność w salach i na korytarzach – mówi dyrektor szkoły.

– Fajnie, że jest tak nowocześnie i też nowa wybudówka z zewnątrz bardzo ładnie wygląda – mówi uczennica szkoły w Wysocku Wielkim. – Nowe szatnie to dla nas duże ułatwienie, bo możemy sobie zostawić tam książki i mieć lżejsze plecaki – dodał z kolei uczeń.

Do zespołu szkolno-przedszkolnego w Wysocku Wielkim uczęszcza łącznie prawie 200 osób, nowe sale lekcyjne i pomieszczenia socjalnie poprawią więc komfort pracy. Zwłaszcza, że w liczba dzieci i młodzieży uczęszczająca do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wysocku Wielkim w przyszłym roku szkolnym będzie jeszcze większa. Środki na realizacje inwestycji pochodzą z budżetu własnego gminy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Chodziłam do tej szkoły w pierwszej połowie lat 90-tych, jak to się wszystko pozmieniało. Teraz do przedszkola tam chodzi moja córka i nie wyobrażam sobie by mogła uczęszczać gdzieś indziej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick