30-latek okradał kobiety. Został schwytany przez przechodnia

2
To kolejne obywatelskie zatrzymanie w naszym regionie. 34-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskie na własną rękę ruszył w pościg za złodziejem widząc, jak ten wyrywa torebkę starszej kobiecie. Złodziej jest już w rękach policji.

Jak ustaliła policja 30-letni złodziej okradł w ten sposób dwie inne kobiety. Nie odzyskały swoich dokumentów oraz pieniędzy – Zatrzymany ma na swoim koncie dodatkowo usiłowanie kradzieży samochodu i przywłaszczenie mienia. Sprawa została skierowana do sądu i to on zdecyduje o karze. Według Kodeksu Karnego, za kradzież grozi do pięciu lat więzienia – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Wyjątkowo odważnie postąpił mieszkaniec Ostrowa biegnąc za złodziejem. – Mężczyzna usłyszał krzyk 74-letniej kobiety i kiedy zorientował się, że została okradziona zaczął gonić złodzieja. To postawa godna pochwały – dodaje Łusiak.

Obywatelskie zatrzymania zdarzają się coraz częściej. W Krotoszynie przypadkowi uczestnicy ruchu drogowego widząc samochód w rowie postanowili pomóc. Kiedy zorientowali się, że jest pijany natychmiast zabrali mu kluczyki.

CZYTAJ: Zabrali pijanemu kluczyki. Miał prawie trzy promile

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick