3-letnia Amelka i jej mama odnalezione! Policja schwytała porywaczy

1
Screen: TVN24
Policja odnalazła 3-letnią Amelkę oraz jej matkę Natalię, które zostały uprowadzone sprzed bloku przy ul. Hallera w Białymstoku. Jak wynika z doniesień medialnych, matka z dzieckiem nie odniosły żadnych obrażeń. Teraz porywaczami zajmą się odpowiednie służby.

Informację o odnalezieniu 3-letniej Amelki oraz jej matki potwierdzili przedstawiciele policji. Na Twitterze Komendy Głównej Policji czytamy: „Amelka i jej mama są już dzięki nam całe i zdrowe pod naszą opieką. Uwolnienie ich i zatrzymanie sprawców to efekt skutecznych działań Polskiej Policji, nieopisany trud policjantów z KGP, CBŚP i całego kraju, w szczególności garnizonów z Białegostoku, Olsztyna i Radomia”.

Informację o zaginięciu podano przez system Child Alert, a to spowodowało że o sprawie zostały powiadomione wszystkie służby oraz instytucje. Policja apelowała także do mieszkańców całego kraju, by kontaktowali się z najbliższą jednostką policji, jeśli mają choćby najdrobniejsze wskazówki mogące pomóc w ustaleniu sprawców oraz odnalezieniu porwanych.

3-letnia Amelka i jej mama zostały odnalezione w piątek po południu. Jak wyjaśnił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, odnaleziono je w okolicach Ostrołęki. Tam także zatrzymano jednego ze sprawców (prawdopodobnie ojca dziewczynki, ale tych informacji wiceszef MSWiA nie potwierdza). Drugi został pojmany w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. Policja nie wyklucza, że może dojść do kolejnych zatrzymań.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick