29- i 58-latek z zarzutami. Jeden za przestępstwa seksualne, a drugi za narkotyki

0
29-letni mieszkaniec Kępna został aresztowany na trzy miesiące po tym, jak usłyszał zarzuty handlu narkotykami. W toku postępowania znaleziono u niego ponad 500 gramów amfetaminy i marihuany. 58-latkowi postawiono pięć zarzutów o charakterze seksualnym na szkodę 13-latki. Obaj odpowiedzą przed sądem.

Prokuratura Rejonowa w Kępnie prowadzi wielowątkowe postępowanie dotyczące przestępczości narkotykowej. Jego efekt jest postawienie zarzutów 29-letniemu mieszkańcowi Kępna trzy zarzuty. – Dwa z nich dotyczą zachowań, do których doszło w lutym tego roku. Mężczyzna wbrew przepisom ustawy dotyczącym przepisów o narkomanii, w celu powzięcia korzyści majątkowej udzielał ustalonej osobie substancji psychotropowej o wadze pięciu i dziesięciu gramów amfetaminy, czyniąc jednocześnie z tego stałe źródło dochodu – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Będzie więcej elektryków w Ostrowie? MZK szuka możliwości

W toku postępowania ustalono, że posiadał także 424 gramy amfetaminy, a także 78 gramów marihuany. 29-latek został aresztowany na trzy miesiące. Wkrótce sprawą zajmie się sąd.

Kolejnym aresztowanym jest 58-latek z powiatu kępińskiego, któremu postawiono pięć zarzutów. – Prokurator zarzucił mu, że pomiędzy sierpniem a wrześniem 2019 roku, nadużywając zaufania wynikającego z zażyłości z członkami pewnej rodziny, dopuszczał się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę 15-latki, która wtedy miała 13 lat – informuje rzecznik prokuratury.

Jak ustalili śledczy, jeszcze w lutym 2021 roku usiłował przez Internet wprowadzić w błąd pokrzywdzoną i skontaktować się z nią. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Postępowanie pozostaje w toku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick