DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

28-latka zmarła po porodzie w krotoszyńskim szpitalu. Prokuratura wyjaśnia sprawę

28-letnia obywatelka Ukrainy zmarła po porodzie w krotoszyńskim szpitalu. Sprawą zajęła się tamtejsza prokuratura, która wyjaśnia okoliczności i przyczyny tej tragedii.

Jak informują przedstawiciele prokuratury 28-latka zgłosiła się do krotoszyńskiego szpitala, a jej stan pogarszał się. Wtedy lekarze zdecydowali o wykonaniu cesarskiego cięcia. Dziecko po przyjściu na świat zostało przewiezione na Oddział Neonatologiczny szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. – Stan kobiety wciąż się pogarszał, a 13 grudnia kobieta zmarła. Decyzją prokuratora zwłoki kobiety zostały zabezpieczone do sekcji. Odbędzie się ona w najbliższy poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu. Sekcja ma pozwolić na poczynienie bezpośrednich ustaleń w zakresie stanu zdrowia oraz przyczyny zgonu kobiety – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokuratura zabezpieczyła też dokumentację medyczną oraz ma w planach przesłuchanie świadków. Postępowanie śledczych wciąż jest w toku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz