DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

2,5 promila u kierowcy autobusu. Zostanie pozwany przez pracodawcę?

 

Wtorkowy kurs kaliskiej linii nr 3, około godz. 18:00. Pasażerowie, którzy mieli tę nieprzyjemność znaleźć się w autobusie wspominają, że kierowca omijał niektóre przystanki, miał problemy z dynamiką jazdy, a nawet zamykaniem drzwi.

– Wsiadłem do autobusu linii nr 3 na ul. Częstochowskiej. „Trójka” jedzie ul. Babina, a kierowca pojechał na Majków – powiedział portalowi faktykaliskie.pl jeden z pasażerów.

Mężczyzna chciał wyjaśnić sytuację, a wtedy okazało się, że osoba siedząca za kierownicą nie umie sobie przypomnieć jaką jedzie linią… Pasażer zadzwonił po policję, nakreślił sytuację i pozostawał w kontakcie z dyżurnym, przekazują mu informacje o kierunku jazdy.

– Autobus został zatrzymany na ul. Harcerskiej, badanie wykazało około 2,5 promila w organizmie 49-letniego kierowcy. Policjanci zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdów – potwierdza mł. asp. Anna Jaworska Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Kurs został przerwany, kilkunastu pasażerów musiało opuścić pokład. Tego dnia mężczyzna rozpoczął pracę o godzinie 14:00. Do zajezdni przyjechał samochodem, nie wzbudził podejrzeń przełożonych ani kolegów. Policjanci po zakończeniu czynności zwolnili go do domu z wezwaniem na komendę następnego dnia.

– Po wytrzeźwieniu kierowca zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy na dłuższy czas – wyjaśnia mł. asp. Jaworska-Wojnicz.

Niewykluczone, że po konsultacji z prokuraturą zarzut zostanie poszerzony o narażenie pasażerów i innych uczestników ruchu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co może skończyć się nawet trzyletnią odsiadką.

Mężczyzna pożegna się także z pracą, które rozpoczął ledwie przed miesiącem, a zarząd spółki KPT zastanawia się nad wytoczeniem 49-latkowi procesu cywilnego w związku z narażeniem Kaliskich Linii Autobusowych na szkodę wizerunkową.

fot. kalisz.pl

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz