2,5 mln ministerialnego dofinansowania na teren „za parowozownią”

9
Fot. Fanpage Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Ostrów Wielkopolski otrzymał ministerialny zastrzyk finansowy w wysokości 2,5 miliona złotych na modernizację terenów "za parowozownią". Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które ogłosiło wyniki konkursu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Ostrowski projekt otrzymał pieniądze, jako jedyny w Wielkopolsce i jako jeden z sześciu w Polsce otrzymał najwyższe dofinansowanie.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki konkursu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Okazuje się, że projekt przebudowy terenu „za parowozownią”, jako jedyny w Wielkopolsce otrzymał dofinansowanie. Ostrów znalazł się także w grupie sześciu projektów w Polsce, który otrzymał najwyższą kwotę, czyli 2,5 miliona złotych.

Przetarg został już rozstrzygnięty, a zwycięska firma zadeklarowała wybudowanie centrum za ponad 5 milionów złotych. – Te pieniądze pozwolą nam na przyspieszenie i zintensyfikowanie prac na tym obiekcie. Rozstrzygnęliśmy już przetarg dotyczący pierwszego etapu – czyli budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią, nowego ogrodzenia, oświetlenia, wykonania przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, deszczowej wraz z instalacją wewnętrzną, systemu nawadniającego oraz drenarskiego, instancji elektrycznej i systemu monitoringu. Wykonawca rozpocznie prace w połowie sierpnia – pisze Beata Klimek w swoich mediach społecznościowych.

Pozostałe elementy zadania, na które zostanie przeznaczone dofinansowanie to m.in.: budowa boiska z nawierzchnia naturalną, systemem nawadniającym i drenarskim, oświetleniem, budowa budynku toalet, trybun oraz kontynuację prac związanych z sieciami wodociągowymi i kanalizacyjnymi, a także systemu monitoringu. -Całkowita wartość wszystkich wymienionych prac to w sumie 16 500 000 zł, dlatego już w sierpniu będę rekomendowała radnym Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zwiększenie funduszy na ten cel, tak, aby przyspieszyć proces inwestycyjny i zakończyć go jak najszybciej – dodaje prezydent miasta.
Modernizacja terenu „za parowozownią” to jeden z elementów Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Pieniądze na ten cel pochodzą m.in. z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Fajnie że dostali, przynajmniej będzie jakiś pożytek (na pewno większy niż te 3 miliony na halę na Kusocińskiego dla przekrętów ze Stali)

  2. Czy ulica Wileńska – jedyna nieutwardzona na tzw. Osiedlu Kresowym – doczeka się wreszcie kanalizacji burzowej i utwardzonej nawierzchni…? Dodam, że jest to ulica sąsiadująca bezpośrednio ze Stawem Schulza (tym przy stadionie „za parowozownią”) oraz oraz przy chętnie uczęszczanej siłowni zewnętrznej. Cierpliwość mieszkańców już się kończy…

    • Kogo obchodzi ulica Wileńska czy jakaś inna? Ilu wyborców tam mieszka? Liczą się inwestycje, którymi można się pochwalić, jak np ten stadion, naiwniacy.

    • Jakbyście mieli radnego w opcji rządzącej na pewno udałoby się przyspieszyć utwardzenie drogi. Pomyślcie o tym.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick