23 rowery i kosmetyczka z banknotami. Starosta wzywa właścicieli do odbioru

0
Fot. Chris Lawton | Unsplash
Prawdziwe skarby kryją się w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Mowa m.in. o 23 rowerach, dwóch kompletach kluczy, swetrze i kosmetyczce z banknotami.

Rowery, banknoty, sweter i kosmetyczka czekają na odbiór przez właścicieli. Przedmioty są przechowywane przez Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Jednoślady do tej pory znajdowały się w komendzie, ale ich liczba z biegiem czasu rosła i mundurowi zdecydowali się poprosić o pomoc starostwo. Odnalezione przedmioty czekają na odbiór przez właścicieli. Problem w tym, że ci – jak na razie – się nie zgłaszają.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Przedstawiciele starostwa postanowili więc umieścić ogłoszenie o przechowywanych przedmiotach na stronie internetowej oraz w gablotach informacyjnych, aby wiadomość o sprzęcie, który do nich trafił, dotarła do większego grona. – To są rowery, które policjanci znaleźli podczas patrolu. Były one np. niezabezpieczone albo leżały gdzieś przy łące lub w polu. Aby nie stwarzać sytuacji potencjalnym złodziejom, są one zabierane na komendę. Kiedy zgłasza się do nas właściciel i mówi, że skradziono mu rower, wtedy pytamy, czy nie należy do niego któryś z tych znajdujących się u nas – mówi asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Choć niektóre z rowerów zostały znalezione nawet rok temu, do tej pory nikt się po nie nie zgłosił. Dlatego funkcjonariusze porozumieli się z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Krotoszynie i przekazali je do Biura Rzeczy Znalezionych. Ci zamieścili ogłoszenia na stronie internetowej magistratu oraz w gablotach na terenie powiatu, by zwrócić uwagę większej liczby osób. – W przeszłości informację o znajdujących się u nas rowerach publikowaliśmy także na naszej stronie internetowej. Liczyliśmy, że ktoś się zgłosi, ale nie było odzewu. Może tym razem uda się znaleźć ich właścicieli – dodaje asp. Piotr Szczepaniak.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick