21 osób zakażonych. Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu

1
Fot. kalisz.pl
19 pensjonariuszy oraz dwóch pracowników otrzymało pozytywny wynik na obecność koronawirusa. W placówce obowiązuje ścisły reżim sanitarny, a odwiedziny zostały wstrzymane do końca lutego. Na szczęście wirus nie rozprzestrzenia się, ale w przyszłym tygodniu zostaną wykonane kolejne badania.

Pierwsze objawy zakażenia koronawirusem pojawiły się u jednego z niezaszczepionych pensjonariuszy. Natychmiast podjęto wtedy decyzję o izolacji oddziałów oraz zawieszeniu funkcjonowania oddziału dziennego. Wykonane testy wykazały, że pozytywny wynik otrzymało 19 podopiecznych oraz dwóch pracowników. – Mieszkańcy przechodzą chorobę łagodnie. Nikt nie jest hospitalizowany. Zakażeni pracownicy przebywają w izolacji domowej – mówi Marcin Ferenc, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Dobra informacja jest taka, że pozostali pracownicy i pensjonariusze otrzymali negatywny wynik testu, a to oznacza, że wirus nie rozprzestrzenia się. Kolejne badania zostaną wykonane w przyszłym tygodniu.

W Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu przebywa 170 podopiecznych. Dyrekcja placówki podjęła decyzję o wstrzymaniu możliwości odwiedzin do końca lutego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Oby staruszkowie wyzdrowieli…. Zaszczepieni i chorują??? Oby nic Im się nie stało, chociaż coś tu nie pasuje. Bo teraz będzie, że wyszczepienie chroni? Czy o tym ma być ten artykuł?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick