19-latek wyszedł na zakupy. Drugi złamał kwarantannę… trzykrotnie

5
19-latka z Pleszewa czekają spore kłopoty. Wszystko przez złamanie zasad kwarantanny, których powinien bezwzględnie przestrzegać. Policjanci nie zostali młodego mężczyzny w domu. Okazało się, że poszedł na zakupy. Teraz może zostać nałożona na niego kara do 30 tysięcy złotych. Do złamania zasad kwarantanny doszło także na terenie powiatu krotoszyńskiego. Jeden z mężczyzn zrobił to... trzykrotnie.

19-letni pleszewianin wrócił z zagranicy i musi odbyć 14-dniową kwarantannę. Niestety, nie dostosował się do obowiązujących go zasad. Podczas jednej z kontroli policjanci nie zastali go w domu. – Wybrał się on do sklepu na zakupy. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Policjanci przeprowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 116 KW, dotyczące nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją – informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Oprócz tego informacja o złamaniu kwarantanny dotrze do sanepidu. Ten może nałożyć na 19-latka karę nawet do 30 tysięcy złotych. – Ponadto, sprawa może też trafić do prokuratury, aby oceniła, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa z art. 161 kodeksu karnego, mówiącego o narażeniu innej osoby na zarażenie. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do roku więzienia – dodaje Kołaska.

CZYTAJ: Koronawirus w krotoszyńskim szpitalu. „Oddział Wewnętrzny zamknięty i odizolowany”

Po powiecie krotoszyńskim krąży plotka, że osoba poddana kwarantannie, chodziła po mieście i robiła zakupy. Sprawą zainteresowała się policja. Zawiadomiono także sanepid. – Funkcjonariusze pojechali do miejsca kwarantanny tej osoby i zastali ją na miejscu. Sprawdzone zostało również jej zachowanie, zweryfikowano, czy rzeczywiście była w sklepie. Okazało się, że taka sytuacja miała miejsce, ale przed kwarantanną – wyjaśnia portalowi wlkp24.info asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Mundurowi zaprzeczają też jakoby mieli zatrzymać tę osobę, a takie opowieści też krążą po Koźminie Wielkopolskim. Niesubordynacji mieszkańców w związku z koronawirusem jednak nie brakuje w powiecie krotoszyńskim. Policjanci przyłapali dwóch mężczyzn na złamaniu kwarantanny z czego jeden z nich zrobił to… trzykrotnie. – O sprawie powiadomiono sanepid i skierowano wnioski do sądu o ukaranie tych osób – dodaje.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. W takich przypadkach kara powinna być obligatoryjna 30tys. od ręki i bez jakichkolwiek dyskusji, a sąd powinien dodatkowo rozpatrzyć sprawę od strony narażenia zdrowia i życia – wyciągając konsekwencje dalsze i poważniejsze niż grzywna.

    Trzeba być intelektualnym impotentem do kwadratu.

  2. To na jaką karę zasługują Ci co chcą narazić kilkanaście milionów Polaków 10 maja jeśli w tych przypadkach domagamy się 30000 zł? Zastanówcie się…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick