19-latek potrącił i uciekł. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

1
Do 12 lat więzienia grozi 19-latkowi, który potrącił samochodem w Kotlinie (pow. jarociński) mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia. Prokurator przedstawił mu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanemu.

Ta historia mogła zakończyć się tragicznie. 12 sierpnia w Kotlinie (pow. jarociński) 19-latek potrącił samochodem mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia. Jarocińscy policjanci zostali poinformowani, że na drodze gminnej leży człowiek w ciężkim stanie. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Kotlin. Mężczyznę w ciężkim stanie przewieziono do szpitala, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Zebrane dowody i zapis z monitoringu pomogły w znalezieniu sprawcy, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Dobrzycy.  Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Policjanci zatrzymali także jego uprawnienia do kierowania – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. – Usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. W związku z tym, że po zdarzeniu oddalił się z miejsca nie udzielając pomocy rannemu i nie informując o tym wykwalifikowanych służb medycznych, grozi mu od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje.

Sprawca został objęty dozorem policji, środkiem zapobiegawczym w postaci poręczenia majątkowego i zakazem opuszczania kraju.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick