DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

19 lat temu zmarł papież św. Jan Paweł II

2 kwietnia mija 19 lat od śmierci papieża Polaka, Jana Pawła II. 

Źródło: Parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim

Mija dokładnie 19 lat od śmierci papieża Jana Pawła II, który zapisał się w historii naszego kraju. Zmarł dokładnie 2 kwietnia w Watykanie po 26 latach pontyfikatu.

1 maja 2011, w Święto Miłosierdzia Bożego, podczas uroczystej mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, papież Benedykt XVI, na prośbę wikariusza generalnego kardynała Augostino Valliniego, dokonał beatyfikacji polskiego papieża. Z kolei 27 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas uroczystej mszy świętej na placu świętego Piotra, pod przewodnictwem papieża Franciszka, przy koncelebrze emerytowanego papieża Benedykta XVI, bł. Jan Paweł II i bł. Jan XXIII zostali ogłoszeni świętymi i włączeni w poczet świętych Kościoła katolickiego.

Każdego roku na terenie miast w całym kraju odbywają się koncerty lub spotkania modlitewne w intencji zmarłego papieża. W tym roku, w Ostrowie Wielkopolskim koncert odbędzie się 14 kwietnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Limanowskiego. Koncert pod nazwą „Droga do świętości – Ostrów pamięta” odbędzie się po mszy świętej wieczornej, czyli około godziny 19.15. Wykonawcami tego koncertu jest Monika Wiśniowska-Basel z zespołem. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • M
  myślący

  wtorek, 2 kwietnia, 2024

  To ten co wiedział i nic nie zrobił?

  Odpowiedz
 • K
  KOD

  wtorek, 2 kwietnia, 2024

  włącz myślenie bo Twój post ma się nijak do rzeczywistości

  Odpowiedz
  • M
   myślący

   środa, 3 kwietnia, 2024

   Cóż. Smutna prawda, ale prawda. To się zresztą dzieje cały czas i wszyscy to akceptują. Taka hipokryzja w narodzie.

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz