17-letni Grześ stracił prawą rękę. Trwa jego walka o powrót do sprawności

2
28 października tego roku 17-letni Grześ z Moszczanki w Gminie Raszków stracił rękę podczas wypadku w przydomowym warsztacie. Teraz on i jego rodzina muszą zmierzyć się z inną, nową dla nich rzeczywistością i walczyć o powrót nastolatka do sprawności. Potrzebne są pieniądze na protezę i rehabilitację chłopaka.

Grześ już od dawna pała zainteresowaniem do maszyn rolniczych. Jego konikiem jest ich naprawa. W warsztacie potrafi spędzać całe dnie. Swoją przyszłość również wiąże z tą profesją. Niestety, 28 października podczas naprawy jednej z maszyn doszło do tragicznego wypadku. Nastolatek stracił 1/3 długości ramienia prawej ręki.

Zarówno Grześ, jak i jego rodzice oraz młodsi bracia muszą zmierzyć się z zupełnie nową dla nich rzeczywistością. Mimo wypadku, chłopak stara się być bardzo samodzielny, a zaparzenie herbaty, czy założenie bluzy nie stanowi dla niego problemu. Mimo braku ręki, wciąż majsterkuje w warsztacie. Potrzebne są jednak pieniądze na protezę oraz obozy rehabilitacyjne, które pozwolą zyskać Grzesiowi sprawność, choć wiadomo, że do pełnej już nigdy nie wróci.

Znajomi nastolatka oraz lokalna społeczność organizuje różnego rodzaju zbiórki, licytacje oraz akcje charytatywne podczas których zbierane są pieniądze na leczenie 17-latka. Na portalu siepomaga.pl ma miejsce główna zbiórka pieniędzy. Cel to ponad 100 tysięcy złotych, choć najprawdopodobniej funduszy będzie potrzebne o wiele więcej.

>> LINK DO ZBIÓRKI<<

Odwiedziliśmy Grzesia w jego rodzinnym domu, porozmawialiśmy zarówno z nim, jak i jego mamą. Szczegóły w materiale wideo.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick