150 tysięcy dla Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim!

1
150 tysięcy złotych - taka kwota została przyznana Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wysocku Wielkim. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zakup sprzętu audiowizualnego. Na jakości zyskają spektakle, warsztaty, czy inne wydarzenia artystyczne.

Wniosek złożyło aż 1221 placówek z całego kraju, a dofinansowanie otrzymało tylko 200 z nich. Wśród nich jest Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim. Do zdobycia było 100 punktów, a ośrodek z gminy Ostrów Wielkopolski uzyskał ich aż 84,5. „Konwersja cyfrowa domów kultury” to unijny projekt, który został ogłoszony przez Ministerstwo Kultury. – To nasz wspólny, bardzo duży sukces. Bardzo się cieszymy, ponieważ rok 2020 i początek tego roku pokazał nam, że działalność domu kultury musi się trochę zmienić. Chodzi przede wszystkim o otwarcie się na cyfryzację i działalność on-line, a nie oszukujmy się domy kultury nie są na to przygotowane, bo nigdy nie było to na taką skalę potrzebne. Myślę, że ten projekt był bardzo ciekawy i wielka radość, że uzyskaliśmy tak dużą kwotę grantu. Wnioskowaliśmy o 185 tysięcy złotych, ale ponad 150 tys. złotych, które otrzymaliśmy również ogromnie nas cieszy – mówi Adam Wasiela, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.

CZYTAJ: Kolejne rządowe wsparcie dla ostrowskiego szpitala

Pieniądze zostaną w całości przeznaczone na zakup sprzętu audiowizualnego: mikrofonów, sprzętu do nagrywania dźwięku, obrazu, live streamingu, a nawet przenośnej pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących. – Ograniczymy konieczność wynajmowania drogich firm zewnętrznych do realizacji wielu naszych działań, a efektem tego będzie zmniejszenie kosztów i po prostu oszczędność pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na zupełnie coś innego – dodaje Adam Wasiela.

Oprócz sprzętu zapewniono dla pracowników odpowiednie szkolenia. One także zostaną opłacone z przyznanych pieniędzy unijnych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick