DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

15 stycznia upływa termin składania wniosków o umorzenie składek za trzy miesiące

W piątek 15 stycznia mija termin składania dokumentów w ramach Tarczy antykryzysowej 6.0, której zapisy pozwalają ubiegać się o zwolnienie z obowiązku płacenia składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. Dokumenty można było złożyć od 30 grudnia. Ulga przysługuje hotelom oraz podobne obiekty zakwaterowania, ale również organizatorzy turystyki. – Warunkiem uzyskania wsparcia,  jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem, w stosunku do tego samego miesiąca 2019 r. Jeśli przedsiębiorca opłacił składki za te miesiące, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć pieniądze na przyszłe składki – informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Przedsiębiorcy mogą również (w ramach Tarczy 6.0) wnioskować o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020. W tym przypadku termin na złożenie wniosku upłynie wraz z końcem stycznia.

Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. A więcej szczegółowych informacji, jak to zrobić, znajduje się na stronie tej instytucji. Tam można znaleźć również informacje o warunkach wsparcia z Tarczy antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz