15 stycznia upływa termin składania wniosków o umorzenie składek za trzy miesiące

0
Fot. Pixabay
Tylko do 15 stycznia włącznie można składać wnioski o zwolnienie z płacenia składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. To ostatnia chwila, aby wypełnić formalności i ubiegać się o ulgę dla przedsiębiorców poszkodowanych przez lockdown. Jednym z warunków uzyskania pomocy jest spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku.

W piątek 15 stycznia mija termin składania dokumentów w ramach Tarczy antykryzysowej 6.0, której zapisy pozwalają ubiegać się o zwolnienie z obowiązku płacenia składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. Dokumenty można było złożyć od 30 grudnia. Ulga przysługuje hotelom oraz podobne obiekty zakwaterowania, ale również organizatorzy turystyki. – Warunkiem uzyskania wsparcia,  jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem, w stosunku do tego samego miesiąca 2019 r. Jeśli przedsiębiorca opłacił składki za te miesiące, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć pieniądze na przyszłe składki – informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Przedsiębiorcy mogą również (w ramach Tarczy 6.0) wnioskować o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020. W tym przypadku termin na złożenie wniosku upłynie wraz z końcem stycznia.

Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. A więcej szczegółowych informacji, jak to zrobić, znajduje się na stronie tej instytucji. Tam można znaleźć również informacje o warunkach wsparcia z Tarczy antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick